Windows yazılımı vs. Windows 8 yazılımı

Kastım masaüstü yazılımı.internette Windows 8 yazılımı yazmak için sanki çok ayrı bir platform kullanılıyormuş gibi lanse ediliyor.aradaki fark ne?Windows 8 için WPF kullanma şartı mı var?sadece o mu yani?

windows8 yazılımından kasıt mağazada satılanlardan ise onlar dokunmatik cihazlara göre tasarlanıyor. apple uygulamaları gibi.

  • himmet dayi  (10.03.13 16:10:15)
yok.direk windows 8.masaüstü laptop için olan.surface windows rt fln deil yani sorduğum.ne farkı var windows 7 için yazılmış programdan?

  • amusan  (10.03.13 16:12:27)
windows8'in masaüstü yazılımları ile win7 masaüstü yazılımları arasında fark yok. windows8 masaüstü ya da dokunmatik ekransız dizüstü bilgisayarlarda da uygulama marketine sahip ve dokunma işlevi fare ile yapılıyor. mağazada yer alan uygulamalar masaüstü uygulamalarından farklı.

  • himmet dayi  (10.03.13 16:19:14)
Metro ui için ayrıca bir şeyler yazılıyor bildiğim kadarıyla. Visual studio 2012'de geliştirme araçları vardı, orada örnek proje de olabilir.

  • samfisher  (10.03.13 18:08:09)