Birkaç sayfa da olsa Tiyatro-Piyes içeren Roman?

Sunum konum Türk Modernleşmesinde tiyatro ve piyesler; bu yüzden Cumhuriyet döneminde modernleşme ile ilgili, sosyal hayatı (kadının sosyal hayata girmesi, kıyafet devrimi, vs.) veya siyaseti (atatürkçülük, laiklik, vs.) konu alan bir tiyatro-piyes bölümü içeren bir roman var mıdır? örnek olarak, orhan pamuk'un kar romanında sergilenen oyunları ve adalet ağaoğlu'nun ölmeye yatmak romanında, çocukların okulda gerçekleştirdikleri piyesi söylenebilir. o tarz istiyorum işte.

kitap olmazsa bu konu hakkında her türlü makale veya yazı kabulümdür.

teneke vardır yaşar kemal'in. hem roman hem tiyatro şeklindeydi yanılmıyorsam. siyasi içerikli olduğunu biliyoruz zaten.

  • cemallamec  (06.03.13 22:29:28)