En Sağlıklı İçecek

Yemeği içeceksiz yiyemeyen biriyim. Bugüne kadar çeşitli gazlı içecekler, ayran ve hazır meyve suları filan tükettim.

Sizce en sağlıklısı(saydıklarım arasından olmak zorunda değil) hangisi? Tabii bi' de her gün marketten vesaire rahatlıkla alınabilecek bir ürün olması lazım. Her öğün taze meyve suyu sıkmak da çare değil örneğin.

beyaz şarap.

not: kırmızı şarap bilerek yazmadım onun bile kolayına kaçan, hile karıştıranlar mevcutmuş maalesef. 20tl'nin altındaki şaraplara da kolayca itibar etmeyin.
  • thracian  (02.03.13 14:22:42 ~ 14:25:44)
sağlıklıdan kastına bağlı.

taze sıkılmış meyve suyu sağlıklı dersin içinde vitamin var dersin ama diyete uygun değildir yüksek şeker oranı yüzünden.

soda olabilir ama aşırı derecede mineral almak böbrekleri yorabilir..

ayran güzel bir protein kaynağı da ayni zamanda ama her yemekle gitmez.

öyle garip aslında. en güzeli su , net. ben de eskiden kolasız yemek yeyemezdim artık su içiyorum.
  • sadun.net  (02.03.13 14:26:58)
elite naturel, nar suyu, karadut suyu, yaban mersini suyu falan üretiyor. %100 doğal, sadece meyveden sıkma. en sağlıklı içecek mi bilemeyeceğim o kadarını ama karadut suyu nedir öyle ya, iki günde bir alır oldum, diğerlerini deneyemedim bile, onlar da iyidir elbet.

osmanbey'deki üçler market'ten alıyorum ben, migroslarda da vardır heralde.
  • soso  (02.03.13 14:27:42 ~ 14:29:31)
su en sağlıklısı aslında, ama sanırım onu pek düşünmüyorsun. ence evde yapılmış yoğurtla yapılan tuzsuz ayran en sağlıklısı olur. hem tokluk hissi verir ayran, hem de meyve suyu falan gibi şeker yok içinde.

  • april12th  (02.03.13 14:29:09)
soda önerebilrim ama onuda her gün içemezsin haftada 2-3 tane içebilirsin geri kalanı marketten alacağın herşey zaten işlenmiş bol şekerli ürünler

  • SemihCebrail  (02.03.13 15:04:32)
abi marketten alinabilecek en sagliklisi kefir galiba. bir ara oyle soylenti cikmisti bu iyidir diye.
onun disinda hazir ayran da gazli iceceklerden iyidir.
ama bir tanesi var ki sanirsam en iyisi odur. soda derim. hem vucudunun kaybettigi mineralleri geri kazanirsin. hem her yemege yakisir boyle asitli asitli mis. bir de gercek soda bulursan ( dogal mineralli su degil ) harika olur.
  • lorenzen  (02.03.13 15:16:59)
kefir, ayran, şalgam suyu, az içersen portakal suyu.

  • joepiscopo  (02.03.13 21:03:56)