küçük bir film arşivi yaptım

sizce mutlaka izlenmesi gereken filmler hangileri?

not: altı çizili olanlar izlendi.

i.imgur.com

öyle bir liste yapmışsın ki ilk iki resime bakıp hepsini izlemelisin diyorum.

  • artikbenimdebirvolvomvar  (27.02.13 21:42:08)
ha bir de rosetta stone çok güzel film. onu izlemeden geçme. bir adamın 445345 dili nasıl öğrendiğini felan anlatıyor.

  • artikbenimdebirvolvomvar  (27.02.13 21:43:07)
3 idiots
american history x
ip man
public fiction
reservoir dogs
scarface
skyfall (sendeki versiyonu sinema çekimi galiba. dvdrip versiyonundan izle)
the truman show
the usual suspects

bunları kesin izle. sendekilerden şu filmler de güzel, bir ara izlersin:

hancock
i am legend
law abiding citizen
the blair witch project
the book of eli
the devil's advocate
the social network
the island
watchmen
28 days later
  • Niddleman  (27.02.13 21:44:46)
turkce dublajli filmmi izlenir hocam ? dvdrip de kalmadi artik, mkv ne gune duruyor. bence bi revizyona git ve en az 720p indir.

izlenecek cok var ama ilk dikkatimi cekenler.

snatch
into the wild
gladiator (izlememene sasirdim)
law abiding citizen

yalniz araya rosetta stone da karismis =)
  • sabirstone  (27.02.13 21:46:49 ~ 21:47:38)
Das Experiment(Alman versiyonu)
Safe Hause(çok çok iyi değil ama iyi)
Running Scared(iyi diye aklımda kalmış)
Source Code
Snatch
The Man from Earth
The Fall
The Illusionist
Cast Away
28 Days Later
  • otonom  (27.02.13 21:48:04)
@sabirstone; topu topu 3-5 tane türkçe karışmış araya. türkçe dublaja kesin karşı olan biriyim. ek olarak, rosetta'yi görmeyiverin, yanlış yere download olmuş :))

  • lionel andres  (27.02.13 21:49:42)
Hodejegerne
Das Experiment
The Usual Suspects
Issız Adam

Source Code çok sktiriboktan izlemesen bile olur
  • kırmızıkalem  (27.02.13 21:50:02)
Eurotrip'i öneririm, şu papa'nın değişmesiyle ilgili gerçek gündemin de olduğu sırada çok iyi gider :)
Orada göremedim sanırım ama 12 angry men'i de öneririm.

  • only alcoholica  (27.02.13 21:53:09 ~ 21:53:17)
into the wild ve social networku tavsiye ederim. ayrıca bu rosetta stone da neymiş arkadaş deyip, imdbden kaç puan aldığını bakmak için google'a yazınca anladım espriyi : )

  • wifiwi  (27.02.13 22:08:03)
psycho
das experiment
pulp fiction
snatch
american history x
funny games
into the wild
one flew over the cuckoo's nest
the man from earth
goodfellas
  • there is a light that never goes out  (27.02.13 22:19:25)
Lock, Stock & Two Smoking Barrels
reservoir dogs

  • extrem  (27.02.13 22:30:29)
senin beğendiğin komik film önerin var mı lionel ?

  • fuskiyenin oglu  (27.02.13 22:42:32)
@fuskiyenin oglu;

film zevklerimiz uyuşur mu bilmem ama jim carrey filmleri iyidir diyerek; me, myself and irene, pet detective ve hatırlayamadığım bi filmini daha izledim. hepsi fos çıktı. onun dışında horrible bosses fena değildi. hangover bilmiyorum "eh işte" tadında bence. i love you philip morris'te çok boktan. görürsen izleme sakın. vakit kaybı. aynı şey big lebowski için de geçerli. bu filmi beğenenlere çok pis laflarım var da neyse.

izlemediysen jim carrey'nin bay evet, liar liar ve aman tanrım'ı güzel, rahatlıkla öneririm.

edit: jim carrey'nin hatırlayamadığım diğer filmi dumb and dumber. o da boktan.
  • lionel andres  (27.02.13 22:56:58 ~ 22:57:45)