Hayatın tadı ne zaman kaçar?

hani bu hiçbi şeyden eskisi kadar zevk alamama durumu ne zaman başlıyor sizce? 25 yaşından sonra mı, yoksa yaş farketmez üniversite bittikten sonra mı, evlendikten sonra mı?..

çalışmaya baslayınca azalır en cok bence

  • partizan  (13.02.13 12:36:56)
bence evlendikten sonra. yaş farketmiyor.

  • yün prenses  (13.02.13 12:37:21)
işin 3-4. yılında, evliliğin 3-4. yılında, araban ve evini aldıktan sonra 1-2 yıl içince, 30-30 yaş arasında..."amaç" kalmaz pek ondandır kısmen ya da "30-35 yılımı harcadığım şeyler -okul, iş, araba, ev ve eş- aslında mutlu olmak için kesin geçerli sebepler değilmiş" demeye başladığındandır.

rakamlar-örnekler kişiye-yaşa göre değişir tabi.

ps: bekarım, daha evim yok, işim bana dünyanın en iyi işi (porno aktörü değilim hayır), 30'um üç beş sene daha giderim var sanırım :) MUTLUYUM (şimdilik).
  • cinematography  (13.02.13 12:42:11 ~ 12:42:25)
iş hayatına başladıktan sonra azalır. monoton robot gibi bir iş hayatı senin tüm yaşam zevkini öldürür. zaten yaşamaya vakit de bırakmazlar.

  • durdenist  (13.02.13 12:42:31)
hayatın tadı iş ile eş ile kaçmaz kanımca.
iş de eş de sorunlar da hayatın tuzu biberi olabilir anca.

hayatın tadı sağlığını kaybettiğinde, çok sevdiğin insanın acı çekmesini engelleyemeyip sadece izlediğinde kaçar, kaçmıştır. artık güneş doğsa da batsa da fark etmez. mevsimlerin değiştiğini bile hissetmezsin. artık insanlara eskisi kadar kızmazsın, kızamazsın.
  • cecilia  (13.02.13 12:56:28)
huzur kaçtığında kaçar bence.

  • elma  (13.02.13 12:57:38)
bazen de huzur batar, hayatın tadı kaçar.
anlayacağın kişinin tadının kaçası varsa herşeyden nem kapar

  • smoothcriminal  (13.02.13 13:01:16)
hayatın tadı hastalanınca kaçar. Hele hele bronşitsen hayattan zevk almayı bekleme. 4 gündür çekiyorum bu mereti. ne para umurumda ne sevgili ne o bu şu. sadece sağlık azizim

  • nediyimkisimdi  (13.02.13 13:10:52 ~ 13:12:28)
iş de eş de kötü seçimlerse kaçar tabi. çalışmaya başlayınca para kazanırsın ve istediğin şeyleri yapmaya başlarsın. eşin de kafa dengiyse ne ala.

genel olarak sorumluluklar artmaya başlayınca sıkıntı olmaya başlar ama bunları dengelemeyi bilmek lazım. hepsini bir anda yüklenmemek lazım. örneğin hem krediyle ev alıp hem de çocuk yaparsan sigorta atar.

klişe ama bi de sağlık tabii ki. örneğin bir insanın ailesinde kanser hastası varsa hayat çekilmez olur.
  • merhum  (13.02.13 14:42:11)