İett öğrenci kartı başvurusu

Yükseğe yeni kayıt olmuş arkadaşım. İett öğrenci kartı için başvuracak, şu linki görmüş skart.iett.gov.tr online başvuru formunu doldurup, 5 gün bekleyip alırım diyor. Bende manyak mmısın lan aynı gün içinde alıyoduk eskiden şimdi de alırsın diye diretiyorum. Son durum ne şimdi, kim haklı?

okuldan öğrenci belgesi alsın bir tane. sonra vakıfbank'a gidip 10 tl yatıracak iett hesabına. buradan 2 dekont alacak. sonra skart.iett'den kendine randevu günü alacak. sonra da öğrenci belgesi ve 2 dekontla gidecek randevuyu aldığı iett bayisinden kartını alacak. 3-5 gün içinde çıkıyor kart. aynı gün içinde kartı sadece topkapı gibi büyük yerler verebiliyor sanıyorum lakin ofislerde yapılan işlemlerde internetten randevu almıs olanlara oncelik veriliyor genellikle.

  • ready2strike  (06.02.13 15:05:09)
git hemen veriyorlar. daha yeni gittik hemen aldık.

  • feodal moruk  (06.02.13 15:05:53)
skart.iett.gov.tr

şu linkten randevu alıp saatinde gidip fotoğrafı, öğrenci belgesi ve gerekli ücreti verince anında basıyorlardı eylül ayında.

edit: kartı her yer anında veriyor diye biliyorum.
  • zgn  (06.02.13 15:08:53 ~ 15:09:49)
3 hafta önce almış biri olarak : saat 4te vakıfbank'a para yatırdım, 10 dakika sonra iett merkezindeydim. (hasanpaşa'daki). bi 15 dk sıra bekledim, öğrenci belgemi, bi fotoğrafımı ve dekontu verdim. "sizi bi 5 dk bekleticem" dedi. sonra fotoğrafla birlikte iett kartımı da verdi bana. randevu almakmış, 5 gün beklemekmiş falan kasmayın hiç.

  • fuel oil  (06.02.13 15:43:48)