yaralı/bakıma muhtaç hayvanları ölüme terkeden hayvan kliniği, n'apabilirim

önce olayları anlatayım. yazın muhtemelen bir biçerdöverin kabuğunun üstünü kırıp yaraladığı bir kaplumbağayı 40 küsür yıllık bir devlet üniversitesinin küçük hayvan kliniğine götürdük. tamam biz bununla ilgileniriz dediler, akşama durumunu sormaya gittiğimizde kaçmış dediler, başlarından savdılar bizi. ulan kuş mu bu? bir kaplumbağa hem de yaralı, klinikten nasıl kaçar itoğluit!

sonra zayıflıktan kemikleri sayılan ve durmadan kaşınıp acı acı havlayan yavru bir köpeği aldık mecburiyetten yine buraya getirdik (kaldığımız bu anadolu şehrinde başka alternatif yok ne yazık ki). hayvancağızı her tarafı tel bir kafese koydular, havalar soğuk olduğu için hayvancağız bu demir kafeste üşür diye altına karton bez falan koyduk. hayvana uyuz teşhisi koydular, ilacını falana aldık verdik, tamam biz ilgileniriz dediler. haftasonu hayvanı görmeye gittik. önce göstermeyiz kapalı dediler, ısrar edince bekçi bizi söylene söylene içeri aldı, içerisi buz gibiydi, hayvanları koydukları yerin kaloriferleri yanmıyordu, içerisi buz gibiydi, bizim yavru köpek muhtemelen donarak (kaskatı kesilmişti hayvacağız) ölmüş.

şimdi bu heriflere ne yapılabilir? şikayet bir işe yaramıyor, üniversitedeki şikayet merci ile bu herifler aynı tarafta.

şikayetlerden bir şey çıkar mı bilemedim ama durumla ilgili haytap ile görüşseniz bir.
bu tarz olayolarda neyin nasıl çalıştığını çok daha iyi biliyorlardır zira bu tarz şeylerle sıkça karşılaşıyorlardır.

www.haytap.org
  • demoniclewinsky  (01.02.13 10:15:31)
istanbul barosu hayvan hakları komisyonunu arayıp, bulunduğunuz yerde ne yapabileceğinizi sorun. 0212 251 63 25

türk veteriner hekimler birliğini arayıp bilgi alın ve şikayette bulunmak için ne yapabileceğinizi sorun.
merkezkonseyi@tvhb.org.tr
+90 312 435 54 15 / +90 312 430 66 57

elinizde fotoğraf vb. varsa facebook ve twitter'da yayınlayın.
fotoğraf yoksa çekmeye çalışın.
ifşa edin.

ve söylediğim yerlere fotoğraf da yollayabileceğinizi söyleyin eğer mümkün olursa.

asla ve asla haytap'la muhatap olmayın.
  • blatta hiberna  (01.02.13 10:28:25 ~ 10:29:18)