sXe ve CS bilgisayarı virüse mi boğuyor?

Yıllar sonra counter günlerini yad edeyim dedim. Kurdum bu iki programı. Sonra şunlar oldu:

Birden tarayıcıların açılış sayfaları değişti, bilgisayar çok geç açılmaya başladı. Bana hiç bir şey sormadan. Hani setup'larda nezaketen yine sorarlar, tiklerini kaldırırsın. Öyle de değil!

Sonra belli bir sürenin ardından bilgisayar durduk yere kendini kitlemeye başladı. Görev yöneticisi falan da açılmıyor üstelik. Kitlenince resetlemek zorunda kalıyorum.. Bilgisayar açılınca Internet Explorer de açılıyor bir reklam sayfası olarak. Pop-up sayfaları olur ya aynen öyle. Hem de IE'ye ben tıklamıyorum. Kendi kendine açılıyor.

Tüm bunlar yeni kurduğum bu iki program ve bilgisayara takılan yabancı usb belleklerden sonra oldu. Ama sanki sXe denen program tam bir baş belası gibi geldi bana? Sizde nasıl durumlar? Bu programın alternatifi var mı CS sunucularında kullanmak için?

öncelikle sxe'nin alternatifi yok. wallhack'leri engellemenin tek yolu sxe. tabi onu da kırıyolar o ayrı mesele. tarayıcıların açılış sayfasının değişmesi şununla alakalı. sxe'yi pc'ye kurarken en son bitir demeden önce 2 tane tik işaretli olur. onlardan biri ana sayfanın değişmesine sebep olur. silip tekrar yüklediğinde bitir demeden önce o 2 tiki kaldır. ayrıca sxe açtığında otomatik olarak ie de açılır. sende kapatırsın, mutlu mesut girersin oyununa. cs veya sxe yüzünden virüs falan gireceğini hiç sanmıyorum sürekli oynayan biri olarak.

  • lionel andres  (18.01.13 16:28:16)
sXe açılmadan açılıyor IE yalnız. yanlış anlaşılmasın.
ayrıca -yukarda da belirttiğim gibi- sXe kurarken tik yoktu eğer gözümden kaçmadıysa, buna hep dikkat ederim zaten.

  • jamiro  (18.01.13 16:36:43 ~ 16:39:05)
cs setup dosyası temiz değildir.
bazı setuplara kendi reklamlarını da ekliyorlar, oyun giriş ekranında vs. reklamlar olabiliyor.

başlangıç klasörüne de internet sitelerini koyduklarından bilgisayar açıldığında direk o site açılıyor.

başlat-tüm programlar-başlangıç bu klasöre bak, bulabilirsen sil.
msconfig'den de kontrol et...

mümkünse temiz olduğuna emin olduğun bir cs setubu kullan ya da kurulmuş olarak bir yerden sadece oyun klasörünü al.
  • ucan spagetticanavari  (18.01.13 16:45:46)