yazın kira verilir mi?

şimdi bir arkadaşım ev alacak ben de onun yanında yaşayıp kira vericem. ama öğrenci evi olduğu için yazın evde durmayacağız pek, ailemizin yanında kalıcaz. bu yaz süresince kira vermem mantıklı mı değil mi? kazıklanmış olur muyum yazın kira verirsem?
(ev de ailemiz de istanbulda. yazın da istediğim zaman eve gidebilirim yani. pek gideceğimi sanmıyorum ama.)

yazın da verilir dostum. yani biraz oturmadığım eve niye para veriyorum diye düşünebilirsin ama adamın da yazın sen yokken başkasına kira verme olasılığını düşün bir de?

  • baldur  (18.01.13 13:19:51)
eşyaların orda durcak hacı, napcn kira vermeyip :D

  • defansif orta saha  (18.01.13 13:24:42)
normalde verilir.

  • zgrydn  (18.01.13 13:29:29)
etik olan vermen

  • sanrey79  (18.01.13 13:30:20)
eşya sıkıntın yoksa yaz için günlük anlaşalım diyebilirsin.eğer durumun iyi değilse anlayışla karşılayacaktır.ama aynı zamanda arkadaşının da sana güvenmesi gerekir.

ama işin garip tarafı arkadaşım benim aldığım evde kalacak ve ben tek yaşıyor olsam ondan para almazdım.karım/sevgilim ya da aile üyeleri falan varsa sorun yapardım ama.hatta idareten 4-5 gün kal sonra git ayağı yapardım.
  • error522  (18.01.13 13:32:04)
umarım senin gibi düşünen bir kiracıya denk gelmem. adamı katil edersiniz.

  • izafi  (18.01.13 13:32:54)
Vereceksin tabi ki.

  • efrasiyab87  (18.01.13 13:39:30)
sen evi dolu tutuyorsan elbette kira vermelisin.
ancak senin yerine birini alırsa, ya da alabilecekse kira vermezsin.

  • goldentitan  (18.01.13 13:39:40)
bence evde bulunduğun saatleri de hesaplayıp ona göre kira ver panpa.evde değilken boşa ödemiş olursun.
bir de ben tek olsam kira almazdım arkadaşımdan diyen sayın error522, bu devirde kim çat diye para verip ev alabiliyor, alacak adam da bankadan kredi çekip ay ay kira gibi ödeyip öyle bir ev sahibi olmak derdindedir.bunun kirada oturduğun evde yanına yerleşenden kira almaktan ne farkı var?

  • alice practice  (18.01.13 13:40:37)
umarım insanlar önce soruyu dikkatli okuyup sonra cevap yazar, başlığı okuyup hemen atlamazlar.

Bence ikna edebilirsin yazın kira vermemeye. Adamın yazın masrafı yok, başkasına evi kiralama ihtimali yok. Kredi çekip zar zor ödeyerek evi aldıysa başka, o zaman o da para ister.
  • harzem  (18.01.13 13:40:47 ~ 13:41:40)
kendini çok akıllı sanıyorsun galiba.. madem eşyaların o evde, o zaman vereceksin kirasını..

  • hosein  (18.01.13 14:04:40)
bence verilmez çünkü yazın evi boşalttığını
gelecek sene yeni bir ev tutar gibi o eve yerleştiğini düşün.

  • joepiscopo  (18.01.13 14:16:51)
süper fikir öyle düşününce.
ben de bizim evsahibine diyeyim öğrenciyim yazın nasılsa yazlıkta olucam 3 aylığına evden çıkmışım farz edin, kira vermeyeyim, devam eden telefon, internet faturasını da siz ödeyiverin(ki arkadaşın da yazın ailesinin yanında olucakmış aynı hesap) 3 ay sonra gelince de eve yeni girmiş gibi olurum, ev boşken neden ödeyeyim sahibi baksın hahayt.

  • alice practice  (18.01.13 14:32:00)
soru yanlış sorulduğu için herkes olayı anlamadan atlamış :) kilimcinin kör oğlundan kiralarsan mecbur vereceksin. ama arkadaşım diyorsan ve kirayı sen arkadaşına vereceksen kalmadığın ayları vermene gerek yok ayıp olmaz bence. şu mantıkla bakarsak; arkadaşın ev sahibi, seni misafirliğe kabul etmiş sen de eşeklik olmasın diye kira ödüyorsun ya da atıyorum faturaları ödüyorsun.

  • hayal fazlasi  (18.01.13 14:51:01)
verme istersen 1 ay sonra atılırsın zaten.

  • orhan tv  (18.01.13 15:17:57)