starbucks white mocha

Şu mereti içtiğimde sadece ben mi gazdan ölüyorum ya da o gün boyunca motorum bozuk oluyor anlayamadım.

Starfuckstan o kadar kahve içerim, normalde de kahve içerim fakat ne zaman white mocha alsam sıkıntı başlıyor.

Laktoz intoleransı falan gibi durumlar yok, başka hiçbir kahvede de bu durum başıma gelmiyor.

meraklardayım

white mochanın kalorisi çılgın attığı için tadı nasıl onu bile bilmiyorum.
haset dolu bakışlarım sebebiyle rahatsız oluyor olabilirsiniz, ihtimal dahilinde.

  • kayranin kedisi  (18.01.13 00:40:55)
diğer kahvelerde sıkıntı yaşamadığınıza göre mocha sıvısıyla ilgili bir problem var.

  • periphery  (18.01.13 00:41:19)
@kayranın kedisi kalori mevzusundan sonra ben de mesafeli durmaya karar verdim :))

white mocha sıvısındaki asıl olay beyaz çikolata değil mi? espresso, süt, krema ve toz beyaz çikolata var. Mantık olarak espresso'nun böyle bir yamuk yapma ihtimali yok. Krema zaten süt ürünü, bi geriye beyaz çikolata tozu kaldı
  • bonjurkes  (18.01.13 00:44:26)
internette toz diye yazıyordu, glorya ciins in kahveleri için. Kısaca white chocolate şeysi sıkıntı yaratıyor o zaman

  • bonjurkes  (18.01.13 00:48:47)
Starbucks'ın kremalı sevimli soğuk içeceklerinin hepsi beni ve çevremdeki pek çok kişiyi mahvediyor. Sıcak kremalı tüketmediğim için bilmiyorum. Var bi saçmalık ama sütten falan değil. Sütte sorun var diye gittim bir baristaya, baya normal sek süttü. Aromalardan vs olabilir gerçekten de ama çok yaygın bir sorun.

  • whoosie  (18.01.13 06:37:38)
white ch. mocha yapmak çok basit aslında. 1 litre tam yağlı süt alın marketten, içine 5 paket üçü bir arada koyun (hangi markanın olduğu önemsiz) 3 yemek kaşığı şeker ekleyin, 4 yemek kaşığı nescafe koyun. şişede yapın bu karışımı. çalkalayın bırakın 2 saat buzdolabında dınlensın. tekrar calkalayın 15 dk . daha dınlendırın. sonra begenmezsenız gelın yazın. oldukça kıvamlı ve dengelı bır tadı oluyor.

  • hayvan gibi yazar  (18.12.19 09:10:15)