AoE 2'de frank'lere karşı alınabilecek en iyi ırk

başlıkta da belli olduğu gibi, yardımlarınızı bekliyorum

persler dışında bi alternatif yok mu

  • itsonlyhumannature  (18.01.13 00:38:18)
türkler

  • secilmis uye  (18.01.13 00:40:03)
frankların herbaldier yok. pikeman var. uzayan oyunlarda altın bitip iş ekmekçi asker basmaya gelince franklar zora girer. adamların paladinleri sağlam ama altın bitince forsları biter. insana karşı oynarsan gereğinden fazla kale görürsün, yıktığın kaleyi hemen tekrar diker, 488 stone kaleleri. topçu olan millet seç hızlı ve hareketli oyunu sevenlerdensen. ya da japon seç, trabuchetleri hızlı kapanır açılır. frank topçusundan, paladininden kaçırman kolay olur. japonların uniqe askerleri de işe yarar.
zaten rakip frank kaleden çıkan asker basarsa skirmisherle yersin güzel güzel. kaleden çıkanları dert etme. bol ekmekçi bas.
frankların bi de otomatik farm upgradei var. ama oyunu fazla etkilemez, karşıdaki erken rush çalışmıyorsa.
ekleme: filin olayı yok, beş papaz 15 filini anında sıfıra indirir. hele kaleye falan saldırttıysan.
  • kargn  (18.01.13 01:11:51 ~ 01:13:09)
''40 dakika saldırmaca yok hocu'' mantığıyla, bir başka deyişle internet kafeci kafasıyla oynamıyorsanız oyundaki en iyi ırklar Hun ve Mongol'dur. Ciddi maçlarda bundan başka ırk alınmaz. (bazen Aztec alınabiliyor, deathmatch'te de takımdaki 2 kişiden biri Goth alır genelde)

Kafeci kafasındaysanız Frank'in karşısında durabilecek çok fazla ırk yok. Byzantine, Goth ve Chinese (scorpion bonuslarından dolayı) benim seçeceğim ırklar olurdu.
  • terelelli  (18.01.13 05:05:29 ~ 05:06:14)
Eğer Post-İmperial Age oynamıyorsanız İspanyolları al tabi. Frenklerin Paladinlerine karşı bir Halbardier ordusu çıkarırsın ardından paladinleri salarsın. Tabii orduları oluşturduktan sonra bu oyunda satranç gibi. Karşının hamlelerine göre davranırsın.

  • eleutheiros  (18.01.13 07:12:30)
biçok ırk işini görür. frank'in asıl olayı üstün beygirleri. pala'ları zaten halba spamiyle kesersin. onun dışında pek bi olayları yok. unique unite'leri de aman aman etkili değil. halba'ları olmadığı için atlı her ırk işini görür.
pers'le de bizans'la da rahat alırsın. yani özetle sende helberdier ve paladin olması gayetle işi bitirir.
ucuza kale yapmaları falan çok da önemli değil. kale dediğin çok da bi sikime yaramıyor imp çağında. tarla bonusları da imp çağda önemsizleşiyor.

bunları tabi imp çağına kadar oynadığınızı düşünerek söyledim. castle'da ya da feodal'de kazanacak tarafın belli olduğu oyunlar oynuyorsanız; mongol, hun, kore gibi ırklar seçilebilir.

1v1 oynamıyorsanız işler değişiri ama çok değişken olduğundan burdan yorum yapamayız.
  • fatihkkk  (18.01.13 08:55:51)