tiroid nodülü biraz korktum

merhaba,

bugün doktora gittim ve ailemde tiroid hastalığının bulunduğunu doktora belirttim, kan tahlili yaptırdım. tahlillerimde hormon değerlerim normal çıktı.
doktor elle muayene yaparken boğazımda küçük bir nodül bulunabileceğini belirtip ultrason verdi. haftaya pazartesi ultrasonum çekilecek.
tabii hemen eve gelince kendime engel olamayıp durumu nette araştırmaya başladım. internette araştırılan hastalığın kanser çıkması benim de başıma geldi ve biraz korktum açıkcası.

diyelim ki nodül çıktı bu hayatımı nasıl etkileyecek ? başıma neler gelicek ?
hormonlarım normalken, nodül olması ne demek ?

bir fikir verin lütfen...

hepinize teşekkür ederim çok.

yok be bişey sakin ol... her hastalığın ucunu kansere bağlamasalar olmaz sanki lan :)
nodül dediğin şey öyle pek gözde büyütülecek bişey değil. tedavi edilebilir bişey. çok boşlama tabi. kontrolleri yaptır, gereken ilaçları al, doktorun dediklerini uygula başka bişey yok.
abartılacak bişey değil ;)
  • alikavazinmahmut  (08.01.13 20:49:07)
bende de var. 3.5 mm. büyümüyor sabit. yılda bir kez kontrol ettriyorum.

  • trocero  (08.01.13 21:29:01)
bende de vardı. stresten uzak durdum, dengeli beslendim, spor yaptım geçti.

  • makel  (08.01.13 21:46:13)
Nodül sıkıntı bişi değil. Benim annemde vardı. Eğer iyi huyluysa öyle yaşıyorsun takılıyorsun keyfine bakıyorsun. Bazen kötü huylu çıkabiliyor, hemen operasyon yapıyorlar, alıyorlar. Bazen tiroidin tamamını alıyorlar, hayatın boyunca tiroid hormonu ilacı kullanıyorsun. Bu senaryoların hiç biri korkunç bir senaryo değil. Üzülme.

Annemin tiroidinin tamamı alındı. Yaşıyor yani çok şükür :)
  • roket adam  (08.01.13 23:08:42)