İnternet Bağlantısının Kesilmesi

Merhaba,

Bu gece bir sorun peydah oldu bilgisayarda, yine tekrarlar mı emin değilim, iki kez yaptı aynı şeyi.

Durup dururken müdahele edemeyeceğim bir şekilde internet kesiliyor. O internet bağlantı durumunu gösteren bölümde kırmızı bir çarpı beliriyor ve bağlantı gidiyor. ona tıklayınca da hiçbir fayda etmiyor, algılamıyor bile. şu donanımı güvenle kaldır'ın olduğu kısma girdiğimde de oradaki simgeler birer birer yok oluyorlar üzerlerine geldikçe bu gerçekleştiğinde.

Güncelleme yapmamı istiyor bilgisayar, ama onu hep istiyor zaten, yeni de yaptım sayılır, onunla alakalı olamaz, sanmıyorum.

Yalnızca Torrent'im açık bir şekilde bırakıp gidiyorum bilgisayarımı ve bu manzarayla karşılaşıyorum. Utorrent'le alakalı olabilir mi? Utorrent'i güncelledim ve böyle olmaya başladı, hiç anlamam ki bununla mı ilgilidir.

o çarpı gelmesi, ağ kartını görmememesi demek zaten ? virüs bişey olabilir mi ?

laptop mu desktop mu bu arada?
  • saiko  (06.01.13 01:28:53)
Laptop da virüs girmesi için bir sebep yok eğer Torrent'ten inenlerden virüs gelmediyse. Yani indirdiğim şey de Everybody Loves Raymond'ın 2. sezonuyla, Friends'in ikinci sezonunun blu-ray'i. Kaldı ki virüs programının böyle bir durumda algılaması gerekmez mi?

  • bi mekan  (06.01.13 01:31:40)
Mesela şu an daha yapmadı on dakika oldu, ne kadar süreçte yapıyor bunu onu da bilmiyorum. Çünkü bilgisayarın başına geldiğimde bunu böyle buluyorum.

  • bi mekan  (06.01.13 01:32:48)
Muhtemelen torrentte indirme bittiğinde bilgisayarı kapat gibi bir seçenek açılmış ve bilgisayarı kapatmaya çalışıyor. Ağ kartı ve o kaybolan simgelerin olduğu programları kapatmayı başarıyor ama bilgisayarın kapanmasına engel olan bir program var açık olan sıra ve ona geldiğinde bilgisayar kapanamayıp kısmen kapanmış halde kalmış oluyor. Çok yüksek ihtimalle sorunun bu diye düşünüyorum.

  • slayerrr  (06.01.13 01:53:21)
bidönem banada oluyordu, çözümünü bilmiyorum ortak kullanıyorduk bişekilde düzeldi. çok sinir bozucu birşey umarım düzelir

  • mobydick  (06.01.13 02:51:54)