bir acayip spam mail sorunu

merhaba arkadaşlar bir şirketin web sitesini yapmıştım. aradılar mail kutumuza günde bin tane anlamsız mail düşüyor dediler.

maillerini sildim kurdum pc lere format atıldı falan olmadı kurtulamadık hergün her dakika mail geliyor.

bir mail şöyle
Konu:Message Delivery Failure - Keep your partner satisfied this night

-------
MailEnable: Message could not be delivered to some recipients.
The following recipient(s) could not be reached:

Recipient: [SMTP:nara@po1.dti2.ne.jp]
Reason: Remote SMTP Server Returned: 550 5.1.1 User Unknown

Message headers follow:

Received: from ([127.0.0.1]) with MailEnable ESMTP; Thu, 3 Jan 2013 22:31:53 +0200
From: ""şirket mail adresi""
To: nara@po1.dti2.ne.jp
Subject: Keep your partner satisfied this night
X-ME-Bayesian: 0.000000
------

şuan pcleri kapalı mesela webmailden kontrol ediyorum dakikada bir bu tür değişik değişik mail geliyor.

hosting firması virüs vardır pcnizde deyip başından savıyor sizce sorun nedir bir tahminiz olabilir mi ?

hosting firması halledecek bunu yahu öyle şey mi olur, senin tasarımcı olarak bi olayın yok burda.

  • saiko  (03.01.13 21:41:58)
ha bak hatta şöyle de, ara hosting firmasını, yardım etmesseniz başka hosting firması aramaya başlayacağım de, ve etmezlerse gerçekten değiştir, eğer böyle bi söz geçirebiliyosan firma sahiplerine.

şu an bulunduğumuz hosting firmasına en ufak aksaklığı, spamı, boku püsürü yazıyoruz anında ilgileniliyo.

pc de virüs dahi olsa o mailler mail kutusuna düşmemek zorunda abicim bunun lamı cimi yok.
  • saiko  (03.01.13 21:47:56)
natro hosting ile çalışıyor firma çok basit bir site yaptık sırf mail için kullanıyorlar kafamız rahat olsun diye 5 yıllık hosting ve alanadı aldılar.

napsak bilemedik uğraşıyoruz hostingle bakalım halledebilecekler mi teşekkür ederim hangi hosting ile çalışıyorsunuz acaba ?
  • gramofon  (03.01.13 22:04:07)
bizimki yetkinel, fiyatları natroya nazaran biraz tuzludur ama servis dediğim gibi, zaten fazla kişiylede çalışmazlar, az ve öz gidiyolar.

  • saiko  (03.01.13 23:30:07)