Torrent - Opera şeysi

Selamlar. bitcomet denen torrent şeysini indirdim kurdum, istediğim şeyi arattım, bu noktadan sonra opera müdahil oldu olaya, kendisi indiriyor dosyayı neticede, lakin 50%den sonra çok fena yavaşladı arada baya bir takılıyor duruyor ediyor, peers de 2 gösteriyor. ayrıca hiç biyerde upload falan edildiği de görülmüyor? bitcomet kaldı orda öyle kenarda, 0kb dl 0kb ul yazıyor. normal mi bütün bunlar? ilk defa torrent kullanıyorum çok heyecanlıyım.

opera sağolsun kendi içinde torrent'leri indirebiliyor. ancak ben bunun için ek bir program kullanmanızı öneririm. bitcomet, utorrent olur. indirdiğiniz torrent dosyasını bitcomet'e taşıyıp bırakırsanız bitcomet indirecektir.

  • colg fusion  (05.04.07 11:04:35)
utorrent kullanıldığı takdirde dert tasa kalmayacaktır

  • reeper redeemer  (05.04.07 11:16:44)
aa teşekkür ederim, ben de o turuncu top gibi şey ne işe yarıyo ki diyordum:) deneme başarısız oldu gerçi, 90mblık albümün 50mbını indirebildim. kaldı öyle, kısmet:(

  • pispinti  (05.04.07 11:17:06)
ayarlar/download/ dan .torrent uzantılar için kurdugun programı tanıt bundan sonra o program ile indirecektir.

  • bryan fury  (05.04.07 17:37:38)
hatta bu sekilde istedigin uzantıyı istedigin proramla acabilrsin. pdf mesela fln fln kafana gore takıl iste.

  • bryan fury  (05.04.07 17:39:07)
beceremedim ben bu işi. yardımcı olanlara teşekkürler, hevesim heyecanım da kalmadı, soğuttular beni torrent meselelerinden.

  • pispinti  (05.04.07 20:34:31)
merhaba, anlatayım tekrardan. oldukca kolay.
1-tools-ayarlar
2-preferences-tercihler
3-advanced-gelismis
4-download-indirme
5-bu asamada yukarda arama kutucugu var oraya "torrent" yazınız[bunu yapmadan once hemen yanında bi kutucuk var "opera ile acılan uzantılaı gizle" burdaki secili isareteini kaldırınız]. application/x-bitttorent - uzantı olarak da torrent diye bulacaktır. b
6-bu sonucu secip edit/duzelt e basın.
7-yenı acılan kutucukta "open with another application/baska bir programla ac-yürüt" var.
8-bunu secip kurdugunuz torrent istemcisinin kısayolunu isaretleyin burdan. ya da c/program files/xx/xxx.exe yi secin ikisi de torrent dosyalarının kullandıgınız torrent istemcisi ile eslesmesini saglayacaktır[xxx kullandıgınız torrent programı].

bu sekilde istediginiz uzantıyı istediginiz programla degistirebilirsiniz.

arama kutucugunun yanındaki opera ile acılan uzantıları gizle işaretin kaldırınız.
  • bryan fury  (14.04.07 20:29:05)