ipad kullananlar, ilgisi bilgisi olanlar

arkadaslar bir türlü inceleme firsatim olmadi bu ipadi ama iphonedan kalma bir ios sevdam var( android telefonlar da kullandim ama istedigim gibi olmadi o yüzden ipad) laptopum baya eskimisti ve emekliye ayirdim. masaüstüm var. simdi internet, müzik ve film diziler icin ipad alsam istiyorum. bunda rahatca ekrani kücük gelmeden yatagima girip el kol boyun agrimadan net keyfi, icine hd/full hd film atip alt yazili filan izlemek nasil? ekran kücük kalir mi? elde bikac saat kullanip kolda bilekte boyunda falan bir agrima oluyor mu? yoksa salla ipadi i5 islemcili ekran karti iyi olan bir laptopla yenile mi dersiniz kullananlar? bir bilgilendirin lütfen. eger laptop ise isinma sorunu en az laptoplar hangisi? dell kullandim yillarca isinmasi oluyordu film izlerken oyun oynarken. teknik servisi cok iyi idi ama aradiginda ertesi gün cat kapi gelip tüm parcalari degistirip gidiyorlardi. karar veremedim yil basindan önce bir degisiklik yapmaliyim, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bende küçük 11.6 ekran bir ultrabook vardı. Ipad aldıktan sonra ultrabook'u internet için kullanmak gelmiyor içimden artık. Film hiç denemedim ama. Çoğunlukla pdf okuma için kullanıyorum.

  • puc  (25.12.12 17:30:44)
beni düsündüren internet performansi degil. iphoneda bile cok keyifli idi ki ipadtekini düsünemiyorum. kafama takilan 600 grmin uzun süre kullaniminda verecegi rahatsizlik ve film/dizi performansi. o da bir süre sonra masaüstü gibi masada duracaksa benim icin laptop daha mantikli olacak gibi duruyor.

  • apathetic  (25.12.12 17:54:56)
Eylül'de iPad bi kaç hafta önce yeni bilgisayar aldım torrent falan kasmayacağım, iPad e bişeyler atmayacağım sürece acmaz oldum. Hatta bazen o kadar para verdik kullanalım bari diye bilgisayarı açtığım oluyor.

Dizileri genelde online izliyorum oldukça rahat, güzel. Yalnız the new iPad 1080p filmleri düşük fps le oynatıyor, 720p sorunsuz. Zaten görüntü kalitesi açısından pek bir fark da yok.
  • giderbey  (25.12.12 18:08:20 ~ 18:09:24)
Bir senedir her ortamda (ev, okul, araç, yatak, mutfak, tuvalet vs) ipad2 kullanmis biri olarak işin sırrının duzgun bir case almakta oldugunu soyleyebilirim. bence sakın reklamlarına, ince durmasina falan aldanip da smart cover alma. incecik oldgundan ipadi ayakta tutmak tam bir dert oluyor. mediamarkttan aldigim case logici oneririm, ya da ona benzer sert kapakli bir şey. Surekli elinde tutup izlemen mumkun degil. Mutlaka dik durdurabilecegin bir mekanizmaya ihtiyacin olacak. Bu yuzden sert kapakli bir cover almak gerekli.

Şahsen ben 10 inclik bir ekrani film izlemekte kullanmiyorum fakat, yemek yaparken, yerken mutfak masasina koyup tv yayini veya internetten dizi izlemek gayet keyifli oluyor. Eger sürekli mobil bir bilgisayara ihtiyac duymuyorsan saglam bir masaustu ve ipad en guzeli. Okul bitince laptopi attim, şimdi bu ikisiyle gayet mutluyum.

Son olarak da isinmayan laptop diye bir şey yok demek istiyorum. Ancak bir araba kadar özenli bakim yaparsan (birkaç ayda bir fanlarini temizletmek, işlemciyi söküp termal macununu yenilemek vs) ilk günkü performansini koruyabilirsin. Yoksa hepsinde 2 sene sonra oyun oynayamicak hale geleceksin.
  • sAINT  (25.12.12 18:57:06 ~ 19:04:12)