sıkıldım lan

Valla sıkıldım, hani bi askerlik olsun, sonra bi iş dünyasına atılalım gerisi kolay falan dedik ama hala aynı sıkıcı hayatı yaşıyorum, muhtemelen kendi kendine birşeyler düzelmeyecek ama yine de umut fakirin ekmeği.

Güzel bir işim, mutlu olduğum bir maaşım var. Önümüzdeki sene tamamen aileden kopup tek başıma eve çıkmaya karar verdim, artık bir şekilde altından kalkarım diyorum.

Lakin sosyal hayatım yok. Kağıt üzerinde bir ton arkadaşım olmasına rağmen, cuma akşamı eve girip pazartesi günü evden dışarı çıkıyorum. İnsanlara sürekli, abi gel buluşalım, gel içelim, gel sıçalım demekten gına geldi. O kadar sıkıldım ki, ayar olup bir daha arayıp sormadığım insanlar var. Ya da abi bugün başkasına söz verdim, yarın görüşelim tarzı bir boka yaramayan tekliflerle geliyorlar. Pazar akşamı dışarıya neden kahve içmeye çıkayım ki.

4-5 senedir ilişkim olmadı, kız arkadaşım da yok. 4-5 senelik süreçte muhtemelen 10 kadınla tanışmışımdır, ya yazıp başarısız olmuşumdur, ya da zaten yazılacak bir durum yoktur. En son erasmusta yabancı bir kız arkadaşım olmuştu. O saatten sonra da zaten ben eski kafama dönemedim, şimdi kim uğraşacak yok mesajı yok neden aramadını yok ilgi göstermiyorsun muhabbetleriyle beynim iyice ambele olacak dedim. Lakin gelip geçici de biri olmadığı için bildiğin "sap" modundayım baya uzun bir süredir. Normal bir insan evladı ortalama bir eforla birşeyler bulabiliyorken, benim ultra bir efor sarfetmem gerekiyor, zira ortamım da yok.

Haftaiçi yine yorgunluk vs sebebiyle işten çıkıp eve geldiğimde dert etmiyorum ama haftasonları zul geliyor. Bilgisayarın başında oturmaktan başka yaptığım bir şey yok. Bir şey yapabilmek için arkadaş gerekiyor, ortam gerekiyor, ikisi de pratikte bende yok zira. Pazartesi olsun ki en azından tek de olsa işe gitmek için dışarı çıkıp işyerime varayım iş yerindeki insanları göreyim diyorum.

İnsanlar sosyal medyadan, gelip geçici gönül eğlendircek kız/erkek arıyor ya hani, ben düzgün uzun süreli ilişki kuracak birilerini arıyorum işte. Zira nadir de olsa birini bulduğumda, onu da tek gecelik bir ilişki sonucu heba etmek istemiyorum. Ha karşı taraf başka diyorsa orası ayrı.

Hobi dediğin olay da zaten bilgisayar başında kendi yaptığım irili ufaklı sitelerle vakit geçirmek oluyor, yani sosyal olan hobim yok. Ancak işte bir grup olacak da ben de o grubun içine sonradan dahil olacam, o şekilde.

Sıkıldım yani, bazen kendimi atayım da sıkıntım bitsin diyorum, ondan sonra da ulan ailem falan var, daha 25 yaşındayım saçmalama diyorum kendime. İntihar girişimim falan olmadı, ha arada çok daraldığımda aklımın ucundan geçiyor ama o da sıkıntı be, arkandan birileri senin bokunu püsürüğünü temizleyecek.

sıkıldım lan...

eğer bakabilecek durumun varsa, yalnız olduğuna göre zaman da ayırabilirsin, evcil hayvan al.

hiç uğraşma bok püsür insanlarla gereksiz, insan insanı sikiyo malesef.

ne bileyim maddi durumum yerinde olsa, 2 tane köpek alır onlarla zaman geçiririm, insan ne lan amına koyim.

hem köpeğe bira içelim mi dediğinde 'abi akşam meriçlerle buluşucam yarın takılalım öpüyorum' da demez, efendi efendi oturur içebildiği kadar içer, içemediğini bırakır götü başı dağıtmaz.

çok güzel muhabbetleri var lan ayrıca, film bile izlersin oturup
  • naw man fuck that  (22.12.12 18:11:50 ~ 18:19:13)
"Bir şey yapabilmek için arkadaş gerekiyor, ortam gerekiyor"

yok öyle bir şey.

bütün sıkıntının kaynağı bu yanlış zihniyetin. kurtulmaya çalış.
  • periphery  (22.12.12 18:12:02)
senin ilacın evlilik. madem kız bulacak imkanın yok, söyle annene tanıştırsınlar seni tanıdık birisinin saf temiz bir kızıyla kesin anlaşırsınız.
küçük görme bu işleri, çok insan tanıyorum sana benzer durumda olup bu formülle mutlu olan.

ha evlilikte sıkıntı yaşayabilirsin belki 1-2 sene sonra, ama intiharı düşünmezsin merak etme. hemen de çocuk yaparsınız, kadın boşanamaz da

ulan yazdıklarımı okudum da başbakan amacına çoktan ulaşmış bile yahu :)
  • smoothcriminal  (22.12.12 18:13:57)
hafta sonu doğa turlarına çık. yalnız olmaz diyorsan da doğa kulüplerine falan takıl. hem arkadaş yapmış olursun hem de hafta sonunu değerlendirmiş olursun.

  • kumlupara  (22.12.12 18:13:59)
periphery tek başına gidip bir yerlerde içmenin eğlenceli olduğunu düşünmüyorum, feci yamuluyor olabilirim ama o yüzden böyle düşünüyorum.

amacım tek başıma kendimi eğlendirmek yerine sosyal olabilmek, yoksa 5 binlik puzzle da keser beni

smootcriminal evliliğe uzak olan birisiyim. Ömrünün sonuna kadar aynı kadına bağlı kalmak konseptini de ters buluyorum, çocuklardan da pek haz etmem hem
  • bonjurkes  (22.12.12 18:14:01 ~ 18:16:37)
@periphery

kesinlikle katılıyorum!

sen kendini bitirmişsin arkadaşım. arkadaşlar dediğin kişilere bağımlı kalmışsın.

beni kimse aramasa bile sıkılmıyorum. tek başıma bara da giderim, tek başıma sinemaya da giderim. her yerde bu şekilde mutlu olabilirim. kendi başıma mutlu olmayı öğrendim. bu bir terapi süreciydi.

zaten insanlar mutsuz ve loser kişilerle takılmak istemiyor. onlar sana bir şey katmak istemiyor. onlar senden bir şey almak istiyor.

bir de soruyor vatandaş, haftasonu ne yaptın ne ettin. beni kendi kendime bile mutlu görünce, gelmek katılmak istiyor bana. bu hep böyle oldu. beni satan adama da 3. şansı vermem. lafımı da esirgemem. yerin dibine sokarım o adamı.

bir de tek başına veya güç bela bulduğu bir arkadaşıyla takılan adama ne yapıyorsun deyince, ezik gibi "arkadaşlarla takılıyoruz abi ya" diyen adamdan da nefret ederim.

spor salonu, dans kursu, yemek kursları. ne varsa git. kendi kendine mutlu ol. ben zaten arkadaşlık mefhumuna kesinlikle inanmıyorum. buna rağmen bu akşam 2 farklı arkadaşın benden telefon bekliyor olması da; yazdıklarıma ıspat olacak satirik bir gerçektir.
  • atmosphere  (22.12.12 18:39:21 ~ 18:41:16)
senin ilacın kurs. kursta hem kız bulursun 'kalıcı', hem de sosyal ortam bulmuş olursun. kurstakilerle takılırsın. belediye kursları olabilir, mesela burda reklam verilen bir site vardı, 3-4 saatlik eğitimlerin olduğu kurslar olabilir.

  • dieselsingle2  (22.12.12 18:41:26 ~ 18:42:18)
mutfak sanatları akademisinin workshopları oluyor, gitmedim ama hoş gözüküyor gözüme ne zamandır. hem değişik bir şeyler yapmış olursun hem de yeni birileriyle tanışmış olursun. başka kurslar da bulabilirsin.

  • there is a light that never goes out  (22.12.12 18:43:36)
kesinlikle fotoğrafa başlaman lazım. bütçede var. hemen yarı profesyonel bir makina üzerine birde fotoğraf kursu. sosyalliğin allahını göreceksin. hiççç bişey yapamazsan lensleri ve makineyi alıp ortaköyden kireçburnuna kadar yürü çek. senin gibiydim fotoğrafa başladım inan %70 oranında iyileşme var ruh halimde. ayrıca bir sürü fotoğraf grupları var haftasonları bunlar tur duzenlıyor facebooktan katılıyorsun (zaten kımse kımseyı tanımıyor cekınılecek bır durumda yok hanı)

  • east en boule  (22.12.12 18:59:33)
hayatina dinamizm getiricek seyler yap.

spora basla, kursa git, master a basla etc.
  • serabetan  (22.12.12 19:01:49)
başka dil ögren

  • portali  (22.12.12 19:12:07)
spor mantıklı olabilir

  • redskull  (22.12.12 19:41:47)
cevap sende. kurs ve grup ortamı ama hangisi? foto, motosiklet, latin dansları, dil, bisiklet, doğa turları. hangisinde kendini kaybedeceğini düşünüyorsan onu tercih et, 3 ay emek ver gerisi gelir bence.

  • limonluhavuc  (22.12.12 19:42:29)