Sigarayı bırakabilmek,yardım edin ey-ahali !!

ön bilgi olaraktan,8-9 yıldır günde 1 paket sigara içen birisi[ydim].işin kötüsü hakikatende severek içer[dim].hayatımda ilk kez geçen sene bırakmayı denedim ve ara ara kaçamak yaparak 1 ay dayanabildim ve tekrar başladım.

2. kez bırakma girişiminde bulunmaktayım.6 gündür içmiyorum.ara ara krizler geliyor derin derin nefes alıyorum,sağız çiğniyorum atlatıyorum bir şekilde.yalnız bir daha sigara içmeme fikri bana hiç sıcak gelmiyor halen o hisse kendimi alıştıramadım.içimden " bıraksam bile öyle yılbaşı,doğum günü,özel günler bi tane filan takılırım." diyorum.bu düşünce tarzıyla bırakmak zor biliyorum.

şimdi size sormak istediğim;
-şu nikotin sakızları,nikotin bantları işe yarıyor mu? yoksa hiç almayayım da nikotinin 3 haftalık fiziksel bağımlılığını kendi irademle mi çözeyim?
-çok çok zor durumlarda nargile içmek bir çözüm müdür,yoksa bizi geriye mi götürür ?

not:ilaç fiyatlarına baktım da beni aşar.sigarayı bırakmış duyurucuların, kendilerine özgü takdiklerini rica ediyorum.

Teşekkürler...

günler sonra gelen edit: maşallah 45 gündür içmiyorum.şaka maka bıraktım :)

sizi anlayamam tabii, çünkü hayatımda hiç sigara içmedim ama patlıcan yeyin bol bol, çünkü patlıcanın içinde nikotin var. az da olsa yardımı olur.

ve çok doğru bir karar vermişsiniz, başaracağınıza inanıyorum. lütfen sabırlı olun, kaçamaklar yapmayın, tamamen kesin. kaçamak yaptıkça işiniz daha da zorlaşır.

Kolay gelsin
  • marcelle  (17.12.12 20:37:29)
"yalnız bir daha sigara içmeme fikri bana hiç sıcak gelmiyor halen o hisse kendimi alıştıramadım."

muhtemelen içeceksiniz. sigarayı bırakmak istiyorsanız hayır arkadaşım ben bırakmadım sigarayı, sadece içmek istemiyorum demelisiniz. böyle böyle takıntı olacak ve kaçamaklar geri başlayacak.

şöyle mesela. ben belli bir insanın yanında sigara içemiyorum. o insanla bütün gün beraber olduğumda canım sigara istemiyor. gerçekten istemiyor. ama o gitsin, beş dakika sonra hemen sigara içmeliyim duygusuna kapılıyorum. nikotine inanmıyorum. hepsi psikolojik :/
  • it's just a cigarette  (17.12.12 20:49:45)
Hayatında hiç sigara içmeyenler icin cidden üzülüyorum ben. Biz en azından onun tadını bilenleriz :) 10 sene coook severek ictim. 4.5 sene olacak birakali.oncelikle istemen lazım istemediğin sürece ne yaparsan yap bir gun tekrar başlayacaksın. Benim içme istegim 2 sene sonra gecti iki sene direndim ben içmemek icin. Evet ilk hafta nikotin bandı kullandım ve cok isime yaradı benim.
Bırakma kararımı hastane de gırtlak kanseri birini görünce verdim. Belki bu da işine yarar. Onkolojiyi gez kanserli hastaların halini bir gor. Suanda içtiğim o 10 seneye üzülüyorum ki bu kadar severken sigarayı. Kendine bir iyilik yap ve içme.

  • spica  (17.12.12 20:55:13)
Her şey kafanda bitiyor... İstemiyorum diyeyeceksin ve kenara atıcaksın...

  • koli bandı kafası  (17.12.12 21:01:08)
1 saatini ayır ve şu videoyu izle:
www.youtube.com

  • mr rosebud  (17.12.12 21:03:30)