tabletler hakkında( ipad, galaxy note 10.1 vb.)

arkadaşlar teknolojiye fazla yabancı değilim lakin bugüne kadar iphonedan dolayı hiç tablet ihtiyacı duymamıştım. bu yüzden de pek bilgim yok bu ürünlerde. artık ekranı ciddi ciddi küçük geldiğinden ve iphoneu sattığımdan dolayı yeni bir ürün peşine düştüm. ve bunu da tabletten yana kullanayım diyorum. şimdi bunlarla laptopta yaptığımız şeyleri (neblem müzik dinlerken nette surftur, açıp net üzerinden online oyunlar oynayabilmektir, ekşi sözlük okurken bi yandan youtube, fizzy gibi siteleri açıp video izleyebilmektir, office programları filan kullanabilme gibi şeyler yapılabiliyor mu? olayı ne ya hu bunun? bir de buna bildiğimiz vodafone, turkcell gibi hatlar takılıp 3g böyle mi kullanılıyor? ( lan çok cahilce ama idare edin kullanmadım daha önce) kullanımı nasıl? elde rahatça kullanılabiliniyor mu? laptopu da rahat taşınabilir diye almıştım masaüstü gibi masanın üzerinden hiç kalkmadı.bunun da böyle bi olayı olur mu? yoksa daha küçük ipad mini ya da ipod touch 5g mi almalı? bi bilgilendirin be ekşi duyurucular.

Bu dediklerini Note 10.1 dışında hiçbir tablet cihazda yapamazsın. (Aynı anda yapılabiliteden bahsediyorum.)
+ Note 10.1 muazzam bir cihaz gerçekten.
1499 liraydı dün teknosada.
  • mahsunkul  (16.12.12 22:38:26)
Kesinlikle ipad dir onerim.

  • engel  (16.12.12 22:44:53)
müzik dinlerken nette sörf hepsinde yapılır. Oyun oynanır. Aynı anda birden fazla şey yapma (müziği saymazsak) bir tek Galaxy Note'da var. Office hiçbirinde yok ama mayıs gibi gelecek. Tablet için sim kart istiyorsun onu takıyorsun. Tek elle kullanım için 10 inç tabletler biraz ağır kol yoruyor. 7 inç civarı tabletler daha iyi bu açıdan ama ekran da biraz küçük kalıyor. Kararı sen ver.

  • tahsin sutcuoglu  (16.12.12 22:46:38)
Piyasada çeşitli tabletler var, bazıları gerçekten tırt. Bahsettiğin işleri tek tek orta segment tabletlerde yaparsın, aynı anda birkaç iş yapmak için de orta-üst segmente yönelmen lazım. Office programlarını kullanabilme derken; çeşitli uygulamalar var ama düzenleme tarafına gireceksen. Yani mesela bir Excel ya da Word dökümanı yazacaksan o aletin yapısı gereği sıkıntılı olur. Dokunmatik ekranla zor oluyor bu tür şeyler. Ama okuma konusunda sıkıntı yok. Hepsini görüntülersin. Bir yandan müzik dinlerken diğer yandan internette dolaşmak falan da kasmaz. Bende Asus'un ilk tabletlerinden TF101 var mesela. Alet bir yandan divx oynatırken diğer yandan internette dolaşmama falan gayet yetiyor. 3g li olanlara hat takıp datayı oradan kullanabiliyorsun, tabi bunlar daha pahalı oluyor. Ya da hepsinde wireless var, öyle de internete bağlayabilirsin. (Akıllı telefonun varsa onun data hattını hotspot ile tabletinle paylaşabilirsin vs.) 10 inch olanları elde sürekli havada tutulmuyor, ona özel standlı kaplar falan var. Onlarla daha rahat. 7 inch ve altında o konuda çok sorun yok. Bende de netbook vardı mesela. 10 inch tablet 10 inch netbooktan çok daha fazla taşınabilirliğe sahip. Açıkçası alacak olsam Ipad mini almazdım. Yani illa küçük bir şeyse Galaxy Nexus olabilir. Büyük alacaksan da Asus'un TF201 ya da Samsung un mahsunkul tarafından önerilen modeli olabilir.

  • salihdt  (16.12.12 22:49:31)
nexus 10'u bekleyebilirsin, ekranı en iyi tablet o şu anda, bir de saf android olma durumu var tabi, her şey minimal, göz yormuyor.

  • weeping guitar  (16.12.12 22:53:33)
ipad kullanıcısıyım, dediklerinin hepsini yapabiliyorum.

youtube ios 6.0 ile kalktı ama 5.1.1'de falan var. gerçi chrome da arka planda çalmayı ekledi. yani youtube'u açıp başka bir uygulamaya geçebiliyorsun. şarkın çalmaya devam ediyor.

office kullanmak istiyorsan çeşitli appler var. smart office benim kullandığım oldukça kullanışlı.

ben sadece wifi modelini kullanıyorum ama 3g/4g'lisi aynen dediğin gibi çalışıyor. apple ürünlerinde zaten "build quality" denilen bir olay var, iphone kullanıcısı olmuşsun zamanında; yabancı değilsindir bu duyguya. bence ipad mini alma. ipod touch ise farklı bir kulvar ama o da çok iyidir.
  • empati kuramayan psikolog  (16.12.12 23:26:52 ~ 23:27:04)