S3 ve Note II arasındaki çözünürlük farkı hakkında...

Selam,

kıyaslamada (kiyas.la ) görebileceğiniz üzere S3'ün çözünürlüğü note II den daha iyi. ancak sözlükteki şu entry (bkz: samsung galaxy note 2/#30562904) kafamı karıştırdı.

iki resim arasındaki kalite farkı note II nin düşük çözünürlüğe rağmen daha iyi görüntü verdiği kanısına vardırabilir mi sizi?

youtube'da izlediğim note II vs. S3 videolarında da note'un daha parlak ve güzel görüntü verdiğini söyleyebilirim. sanırım farklı bir teknoloji söz konusu. rgb ile ilgisi olabilir.

ne diyorsunuz bu işe? özellikle de ikisini de görmüş olanlar fikirlerini belirtirse sevinirim...

g1210.hizliresim.com
b1210.hizliresim.com

yazan sallamış sitelerde ikisinin de ekran çözünürlüğü 1280x720 samsung'un kendi sitesinde.

www.samsung.com
  • yuto  (30.11.12 18:10:59)
@yuto

ya ben çözünürlük demişim de kastettiğim ppi değeriydi. tamam işte çözünürlükler aynı biliyorum da ekran büyüyünce ppi değeri düşüyor note da onu demek istedim...
  • kisa bisey olsun istemistim  (30.11.12 18:14:38)
ppi değeri çok farketmez, zaten o çözünürlüğün o kadar küçük ekranlarda verimli olacağını düşünmüyorum, zira çoğu laptobun ekran çözünürlüğü 1366x768'dir ki 15" cihazlardan bahsediyoruz, aynı çözünürlüğü o cihazlara sıkıştırmak ne kadar verimlidir bilemiyorum.

  • yuto  (30.11.12 18:18:49)
ppi değeri fark eder. etmez diyenler için buyrun (bkz: retina display)

apple basıyor vallahi 15.4" macbook pro'suna çözünürlüğü. çözünürlüğü düşük pcler düşünsün bence.

çok küçük farklar belki gözle görülemez elbet belki.
  • meksikali kokain taciri  (30.11.12 18:56:01)
@meksikali

macbook pro'ların çözünürlükleri ne ki? hayır retina display değilse yapacağı maksimum 1080p olur ötesi var mı? hayır 15.4'' ekrana retina display yapmıyor ki diğer laptoplar düşünsün.

sahi onunla ilgili de bir soru sorayım bari yukarıda...
  • kisa bisey olsun istemistim  (30.11.12 19:16:26)
Ppi degerlerini tam bilmiyorum da pentile mıdır nedir o led diziliminden dolayı bir ucube duruyor s3 un ekranı, note ii hatta s ii bile daha iyi görüntü veriyor bence

Bir de retinali MacBook Pro var, ekran kalitesi kusursuzun ötesinde

www.apple.com
  • giderbey  (30.11.12 19:57:21)
@ giderbey

işte bu almak istediğim bir cevaptı. yani note II görüntü kalitesi olarak s3 ten üstün.

oha retina display notebook yapmış adamlar cidden. çok oldu bakmayalı apple'ın sitesine. bir yerden de duymadım, şaşırdım haliyle...
  • kisa bisey olsun istemistim  (30.11.12 22:09:10)