imdat ekranım kararıyor :(

bilgisayarı açtıktan bir süre sonra ekran kararıyor. açıp kapatmak, fişi çekip yeniden takmak, kafasına vurmak fln fayda etmiyor. geçen gün bilgisayarın yerini değiştirdim (kabloları söküp yeniden takmış oldum), ondan sonra başladı bu sorun. bilgisayarı kapatıp bir saat kadar sonra açınca idare edecek kadar (15-20 dakika) kararmadan durabiliyor. kabloları da yeniden çıkarıp taktım, tornavidayla sıkıştırdım, faydası yok. ne yapsam ki ben buna? bugün çok lazım. açık bilgisayarcı bulabilir miyim bilmiyorum. her türlü önerinize açığım yardım edin :(

not: masaüstü bilgisayar, toplama, ekranın markası hyundai, 3 senelik.

windows güç seçeneklerini kontrol ettin mi?

  • ukde  (18.11.12 10:11:32)
nasıl yapılıyor ki o?

  • pati  (18.11.12 10:16:56)
windows 7 için==> Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri

xp için==> www.ogren.tv
  • ukde  (18.11.12 10:25:53)
ekran gitti ama mesela hiç ses çıkartıyor mu? ayrıca içeride bir şeyler başka şeylere değiyor olabilir ki bu da kaçaktır kısa devredir leş gibi problem demek. en temizi baktırmak.

  • i have the information  (18.11.12 10:31:55)
baktım, monitörü kapat: hiçbir zaman seçili zaten.

  • pati  (18.11.12 10:34:21)
ses derken? normal çalışırken çıkardığı sesten başka ses yok. her şey normal çalışmaya devam ediyor, sadece görüntü yok. baktırmak da dünyanın parası, hem pazar günü açık bilgisayarcı bulmak da mesele. bilgisayardan anlamadığımı görünce kazıklar bi de bunlar :(

  • pati  (18.11.12 10:36:48 ~ 10:45:32)
kasayı açman gerekiyor. kendine güveniyorsan ekran kartını çıkartıp, ana karta geçen metal kısımları silgi ile silip tekrar takmayı deneyebilirsin ==> www.seyretogren.com

edit:imla
  • ukde  (18.11.12 10:47:30 ~ 13:30:15)
video çok faydalı oldu, deneyeceğim şimdi. çok teşekkürler.
bu arada ekran kartının neye benzediğini de videodan öğrendim, anakartı da öyle..
denemekten başka şansım yok :) pazar günü açık bilgisayarcı bulamadım..
  • pati  (18.11.12 15:32:48)
o videoda gösterilen ekran kartına benzer bir şey çıkmadı bilgisayarın içinden :(

  • pati  (18.11.12 16:38:04)
:) vardır illaki, onboard(tümleşik) olabilir senin kart. sen monitor kablosunun takılı olduğu yere bak. monitorun bağlantısı ekran kartına gider. bu arada gün de bitmiş oldu ama :/

  • ukde  (18.11.12 19:17:21)
oraya baktım da bişey yok ki :( anlamadım ben :(
neyse, gün bitse de sorun hala çözülmedi :(
kasa hala açık, oynarım artık. çok teşekkürler :)
  • pati  (20.11.12 22:07:05)