web sitem kapanmış. hosting firmamı değiştirmem mümkün mü nasıl ?

web sitem kapanmış. hosting vs de ödeyemiyorum. kimseye ulaşamıyorum
şimdi sorum şu. ben bu firmayı değiştirebilir miyim. yeni bir kişiye firmaya devredebilir miyim? prosedür falan nasıl işliyor bilmiyorum. Yeni bir firmaya versem siteyi baştan aşağı değiştirtsem kaç para isterler acaba?
web sitesi dediğim de av.tr uzantılı avukat sitesi. yani bir güncelleme ıvır zıvır yok. sadece iletişim amaçlı sabit bir site. bir kaç ayda bir değişecek belki en fazla.

websitenin yedeği var mıydı sende? eğer yoksa ve kimseye ulaşamıyorsan mecburen yeniden yaptırman gerek siteyi. Hangi hosting firmasından almıştın hostu, bakım falan yapıyorlardır belki, bu durumlarda mail atıp önceden bildiriyorlar, eğer oyle bi durumda yoksa en kötüsü ya adamlar battı ya da server göçtü. yeni bi site yaptırmak istersen yardımcı olurum uygun fiyata hallederiz.

  • hele bi gel  (13.11.12 10:31:30)
domain ve hosting'i aynı firmadan mı aldın? eğer öyleyse domain'i yönlendirmek için o domaini sağlayan asıl kuruluşu bulup ona tc kimlik fotokopini göndermen gerekli diye belirtilmiş bir yerde. ne kadar işe yarar bilmiyorum.

ama eğer domaini başka bir yerden aldıysan ve oranın yönetim paneline erişebiliyorsan yeni bir yerden hosting alacaksın ve eski site dns'lerini yenisine yönlendireceksin.

ha ben yeni bir site istiyorum bunlarla da beni uğraştırma sen yap dersen özelden mesaj at diğer arkadaşın da dediği gibi uygun bi fiyata çözeriz her bişeyini ;)
  • ghaash  (13.11.12 10:59:16)