Aöf Kayıt Yenileme

Selam,

temmuz 91'liyim. 2010 yılında Aöf'ün sosyal hizmetler bölümüne (ön lisans) girmiştim. Ancak aynı sene, ikinci taksidini ödemeyip devam etmedim. Herhangi bir işlem de yapmadım. 2 yıl tecil hakkı kullanmıştım aynı yıl. Bu yıl kayıt yenilemesi için evime kağıt geldi.

Şimdi şunu merak ediyorum. Ben geçenlerde askerlik şubesine gittiğimde, Anadolu Üniversitesi hala o bölümde gösterdiği için askerlik sıkıntım olmadığını söylemişti. Ama ben bu kaydı yenilemezsem, bu kayıt donuk olarak kalmaya devam eder mi yoksa beni anında askere alırlar mı? Ygs'ye gireceğim bu sene ama kayıt yenileme ve ödenmemiş dönem taksidi yüzünden 500 liralık para alacaklar benden. Bunu ödemek içime sinmiyor.

Nedir bunun çıkış yolu sizce? Teşekkürler.

eger kayıt yenılemek ıstersen 500 lıralık mıktarı odemen gerekıyo( ıcıne sınmeyen o mıktar yatırmadıgın donemın 2 ıncı taksıdı ve yenı donemın lk taksıdı seklınde)
parayı yatırmazsa aöf hıc oralı bıle olmaz arayıp sormaz sadece kayıt yenıleme zamanı evrak gonderır ama kayıdın olmadıgı surece askerlık tecılde duser yakın zamanda. bılgıne.

cıkıs yolu eger okuycaksan taksıtlerını yatır son gun 16 kasım
  • horizon  (10.11.12 20:37:29)