alkollü neler içersiniz?

Yabancı bir kaç arkadaşımla muhabbetini yaptık da, kendilerini asmalıya götürdüm.

Haftaiçi akşam yanlarında bira ve vodka içtim (vişne vodka), onlar da bağyan oldukları için b52 (denedim iyiymiş) vb farklı kokteyl ve karışımları tükettiler. Ve can alıcı soru geldi:

Sen neden bira ve vodka vişneden başka birşey içmiyorsun?

Rakı barda olmaz, viski de olmaz. Onun dışında hafta içi özelikle bira ve vodkalı bişiler içerim. B52 denedim iyi güzel de fiyat performans oranı gayet boktan. Long island içtim, onu da sadece bi mekan düzgün yapıyordu, diğer mekanlarınkini sevmedim. Mojito içiyorum ama o da çok nadir. Barlarda 10 saniyede yapılan kokteyller falan bana su tadından başka birşey vermiyor.

Er kişi olarak içtiklerim bunlar, böyle insanların deli gibi içip de benim bilmediğim neler var çok merak ediyorum

rom kokteylleri. tekila.

  • royal  (27.10.12 03:24:31)
Tutarlı olmanın yanlış tarafı ne ki?

Ben dışarda yemekle beraber bira, üzerine sambuca içerim.
Evde her zaman biram hazırdır, sert içeceksem scotch
  • lpgli tosbaga  (27.10.12 03:25:40)
rom kokteyllerinden bi cuba libreyi biliyorum sanırım, denemek lazım

@lpgli tosbaga, tutarlılıktan değil de acaba böyle çok popüler olan fakat benim bilmediğim birşey mi var diye merak ettim sadece
  • bonjurkes  (27.10.12 03:26:18 ~ 03:26:52)
mojito iç egzantirik sansınlar

  • lpgli tosbaga  (27.10.12 03:28:53)
ben cin-tonik içerim genelde dışarıda. yine cinli bir kokteyl olarak gin fizz önerebilirim.
rom kokteyllerinin başında mojito gelir zaten, cuba libre de ben hiç sevmem kola sevmediğim için.
kızlar kokteyl olmasa da martini türevlerini sever (özellikle bianco). ama ülkemizde bardğının şeklinden ötürü kadın içkisi muamelesi yapıldığı da bir gerçektir. eğer martini bardağını rahatsız edici buluyorsanız viski bardağında getirmelerini söylersiniz, olur biter
  • sereia  (27.10.12 03:30:02)
her mekanın özel içkileri var bence. kokteyl içmeye gittiğim bir yer var, birasını kendi üreten başka bir yer, shot içmeye gittiğim başka, şarap içmeye gittiğim başka.

  • meriadoc  (27.10.12 03:33:47)
mekan konusu sıkıntı, ilk mojitoyu içip bayıldıktan sonra başka bi yerden içince hiç beğenmedim mesela. Groove'a gittim evvelki hafta, mojito nun içine kızılay soda konduğunu ilk kez gördüm

  • bonjurkes  (27.10.12 03:34:37)
(bkz: white russian)

  • heritage  (27.10.12 05:12:54)
"vodka" değil, "votka".

  • okumakistiyorumburadakileri  (27.10.12 06:28:56)
caipirinha.
bonjurkes'a katılıyorum, mekan önemli. esmer şeker ve lime limonla yapılmalı.

  • pinkket  (27.10.12 08:57:39)
mojito zaten sodayla yapılır ki...
www.bacardimojito.com
ayrıca para olduktan sonra yüzbin tane güzel kokteyl var yani. ayrıca ama sarhoş olmak değilse kadın içkisi-erkek içkisi diye bir şey saçmalıktır. kadın-erkek arasında sadece alkole dayanıklılık farkı olabilir ki ondan da şahsen emin değilim.
  • loralynn  (27.10.12 11:19:19)
Viski neden olmuyor barda, anlayamadım. Gayet de güzel olur bence.

  • cakabo  (27.10.12 13:04:13)
Safari sek iki buzlu. Keglevich varsa kavunlu kırık buzlu. Pina calado her yer sutlu yapmıyor sanırım sutlu olanı seviyorum ben. Bol sutlu baileys en son.

  • spica  (27.10.12 15:32:32)