50/d ile atanmışken başka üniversitede yüksek lisans/doktora

Merhaba,

Odtü'de yüksek lisans öğrencisiyim ve başka bir şehirdeki üniversitede açılan 50/d kadrosuna başvurdum. Kazanır ve atanırsam, üniversite derslerime izin verir mi? Neler olur? Bu konumda olan bir akademik insan var mı buralarda, görüşlerini okumak isterim.

Teşekkürler şimdiden..

Okullar yakın mıydı ? Ben Yıldız Teknik'teyim, okulda İtü'de yüksek lisansına devam eden birçok araştırma görevlisi var.. Eğer uzaksa atanmış olduğunuz anabilim dalı'ndaki hocaların tutumuna göre değişir sanırım. Bunlar benim düşüncelerim, lisans öğrencisiyim :)

  • someonewalksalone  (25.10.12 18:56:30 ~ 18:57:04)
eğer 50/d ile atandığın üniversitede yüksek lisans yaptığın program yoksa izin vermek zorundalar. eğer o program varsa kaydını araştırma görevlisi olduğun üniversiteye alman gerekiyor (şimdi değişmiş olabilir. bir kaç sene önce bu şekilde bir prosedür uygulanıyordu).

  • tururo  (25.10.12 19:00:34)
Uzak bildiğin, Ankara-İzmir. :)

Teşekkür ederim someonewalksalone.
  • hiperaktifmanyetik  (25.10.12 19:01:36)
@tururo

Şu anda kayıtlı olduğum program orada yok, ancak dersler hafta içine yayılmış vaziyette. Gidip gelmek imkansız gibi, belki bunu göz önünde bulundurup başka birini alırlar yüksek ihtimal..

teşekkürler hocam.
  • hiperaktifmanyetik  (25.10.12 19:03:19 ~ 19:04:00)
izin vermek zorunda değiller de 35. maddeyle görevlendirmeleri gerekir. onu da tercih etmeyeceklerinden başka birini alabilirler. ya da siz bırakacağınızı ve orada başka bir programa başlayacağınızı söyleyeceksiniz onu kabul edecekler.

  • galadnikov  (25.10.12 19:10:56)
idari amirler izin konusunda problem çıkarabiliyorlar. özellikle bir ünivde çalışıp başka bir ünivde doktora/yüksek lisans yapanlara karşı daha sert davranıyorlar. sen asistan olarak başvurduğun için olabilecek en sert tepkiyi alırsın. ayrıca asistanlığa başvurduğun bölümle ilgili yüksek lisansa başlamanı da talep edebilirler. 35i unut. çünkü 35le odtüye ama başvurduğun bölümün asistanlığına gönderilirsin. bunu bir de başvurduğun üniversitedeki aranın en iyi olduğu prof ile konuşmanı öneririm

  • tururo  (25.10.12 23:49:56)