Deniz Börülcesi Ankara

Merhaba,

Şimdi bunun mevsimi var mı, varsa şimdi o mevsimi kapsıyor mu bilemiyorum. Yarın bundan almak istiyorum da, nereden bulabilirim Ankara'da, mesela yarın Yıldız'da mı ne pazar varmış, orada var mıdır? bir de Ankara'da bu hayvani bir şekilde farklı mıdır fiyat olarak Ege'ye göre?

deniz börülcesinin vakti yaz mevsimidir. yalnız ankara'da zor bulursunuz deniz börülcesini. yıldız pazarına bakın, yoksa pazar günü ayrancı pazarı'nda organik pazar kuruluyor, varsa orada vardır. bizim bir komşu izmirli, o gittikçe getirip, dolaba koyuyormuş.

  • nouma21  (12.10.12 23:13:19)
yüzüncü yıl pazarında denk gelebilirsiniz. denk gelemeseniz bile ne olduğunu bilen yeşillikçilere söylerseniz sonraki hafta getirirler. 2 demetini mi 3 demetini mi ne (evet ege'de kiloyla satılan bu ot ankara'da maydanoz gibi demetlenmiş şekilde satılıyor) 5 liraya mı ne almıştım en son.

bir de bilkent real'de var ama sararmış, çörüşmüş. görünce deniz börülcesinden soğutuyor adamı.
  • kibritsuyu  (13.10.12 12:01:19 ~ 12:01:47)
sorunuzun üzerinden epey zaman geçti ama ben yeni bir cevap buldum size. çukurambar'da fırıncı orhan'ın manav kısmında mevcut. dün bir demeti 2,5 liradan iki demet aldım.

  • kibritsuyu  (18.11.12 10:37:41 ~ 10:37:53)