ortak arkadaş aracılığı ile tanışma

Efenim selamlar,

Nadir kullandığım gönül işleri bölümünde tekrar karşınızdayım.

Dünkü kalabalık bir buluşmada, tanıdığım bir insanın (Bağyan) yanındaki arkadaşıyla tanıştım, direk kendisiyle lafladım vs. konuştuk ettik, bi ara benim yanıma elemanın teki dikildi, baktı falan, ben de acaba erkek arkadaşı mı diyerekten emin olamadım, sıvıştım aradan, sonradan baktığımda 2 bağyanı tekrar bir arada görünce, muhabbet için yanlarına sokuldum tekrardan.

Şimcik durum şu, arkadaşın arkadaşıyla tivıttır üzerinden konuşuyorum, muhabbete devam edip, işi görüşmeye getirip olacaklara bakabilirim (bir şey olursa tabi) , ya da direk ortak arkadaşa, ya işte "erkek arkadaşı" var mı bu arkadaşının konuşuyorum ama sıkıntı olmasın gibi bir bahaneyle sorsam mı? Kıza direk erkek arkadaşın var mı sıkıntı çıkmasın diye sormak aşırı öküzlük olur zira

çok erken bence 1-2 gün yaz bari yavşadığını bunlarsız anlat da 1-2 gün sora zaten hafta sonu ayarlarsın bişiler ona göre benim görüşüm :)

  • memnun1  (26.09.12 15:28:36)
ortak arkadaşla yakınsanız önce ona sor, erkek arkadaşı olmadığından emin olduktan sonra görüşmeye getir konuyu. hem sen hem de hatun yanlış bir anlama sonucu zor duruma düşmezsiniz böylelikle.

  • devilred  (26.09.12 15:29:59)
Önce erkek arkadaşı olup olmadığını öğren. Arkadaşına sorabilirsin. Böylece arkadaşı sana hem cevabı verir hem de bu sorunu direkt olarak kendisine yetiştirir. Bu şekilde bağyan arkadaş senin hakkında düşünmeye başlar. Bu sayede sürpriz bir açılmayla karşıkarşıya kalıp direkt reddetmez. Hakkında düşünür ve oluru varsa o da sana ilgi gösterir. Gerisini getirirsin.

  • himmet dayi  (26.09.12 15:32:26)
ortak arkadaşlar merhabam var aramız iyi ama ortak arkadaşla da "internet" üzerinden tanıştım. yani sürekli görüştüğümüz biri değil, 3-4 ayda bir görüşüyoruz yani. BFF durumları olsa direk sorardım aslında, ortak arkadaşın da çenesi aşırı düşük, o anlamda çok rahat yetiştirir de ters tepki de görmek istemiyorum

  • bonjurkes  (26.09.12 15:34:38)
@bonjurkes hacı aynen himmet dayı çok haklı ortak arkadaş hemen yetiştirsin bırak sen ozaman senin üzerine tek şey daha düşüyor görüşmeleri arttırmak şimdilik ortak arkadaşlı.

  • memnun1  (26.09.12 15:38:21)
aslında arkadaşlar araya başkasını sokmamak konusunda haklı. ama şöyle bir durum var. sen muhabbeti devam ettirirsin. karşıdaki niyeti anlamaz. olursun friendzone. sen sadece erkek arkadaşı var mı diye soracaksın. çok hoşlandım, aşık oldum demeyeceksin. bu sayede bağyan arkadaş da kendisiyle ilgilenildiğini bilecek ama aşık olup olmadığını bilmediği için naza da çekemeyecek. dediğim gibi bu olay sadece ona senin hakkında düşünme dürtüsünü verecek. sana alıcı gözle bakacak. olur mu acabağ diye düşünecek.

  • himmet dayi  (26.09.12 15:44:14)
o zaman ortak arkadaşa, erkek arkadaşı var mı diye sorup , karşı tarafa birşey çaktırmadan, görüşmeye vs. ye ikna etmek şu an için en mantıklısı?

  • bonjurkes  (26.09.12 15:47:47)
himmet dayı daha iyi bilir ama bence hemen görüşelim dersen kendini geri çekecek arkadaşlarla cıkacaz oraya söz buraya söz 1-2 bence face twit konuş.

  • memnun1  (26.09.12 15:51:29)
evet, ama sorarken de dikkatli ol, sana cevap vermeden önce niye, hoşlandın mı, gibi bir milyon tane soru soracaktır. sen de "yani, bilmiyorum tatlı kız" falan dersin. "evet çok hoşlandım" deme sakın.

edit: memnun1 haklı, dışarı çıkma konusunda çok diretme. acele de etme. samimiyeti artırmaya bak önce. numarasını falan al mesaj at. çok da ağırdan alma kızı kapmasınlar.
  • himmet dayi  (26.09.12 15:55:13 ~ 15:57:48)
eksiman'a katılmıyorum.Sen ortak arkadaşa sor napıyo ne ediyo falan cinsinden.

  • memnun1  (26.09.12 16:36:51)
eksiman'ın haklılık payı var. o da bir yöntem. benimki işe yarar ya da yaramaz. aynısı eksiman için de geçerli. benim fikrimi okudun zaten, sen bilirsin. iki yöntemle de sıçıp batırmazsın onu söyleyeyim.

  • himmet dayi  (26.09.12 16:48:57)
not düşeyim, ortak arkadaşına facebooktan mesaj atıp sordum, cevap vermedi. Kıza da gel birşeyler içelim dediğimde bakarız, düşüneyim tarzı havada boktan bir cevap verdi

  • bonjurkes  (28.09.12 13:52:42)