Yalniz eve cikmak istiyorum, yanliz yasamak zor mudur?

yillardir anne baba ile kaldigim evden yalniz yasayacagim bir eve cikmayi dusunuyorum annem biraz üzerimize titredi söylemesi ayip tembellige alistiridi, bu durumda neler bekler beni. can SIKintisi felan cok mu yalniz yasayinca!?

can sıkıntısı illa ki olacak bunun yanında evin sorumluluklarda oluyor.çamaşırını ütünü kendin yapacaksın yemeğini kendin yapacaksın bunlar çokta kolay değil.

tek iyi tarafı özgürsün istediğin saatte dışarı çık.gece 3 te kokoreç yemeğe çıkıyorum taksicilerle muhabbet ediyorum iyi oluyor yani ama dediğim gibi sorumluluklar da insanı bezdiriyor.
  • john holmes  (20.09.12 01:02:07 ~ 01:02:36)
herkesin harcı değil, abisi... tek başına kalınca sofra kurmayı, yatak toplamayı bırakabiliyor insan. misafir gelince gitsinler istiyor, gidince gelsinler... efkara meyyal biriyseniz, civarda yakın ahbabınız yoksa, tavsiye etmem.

  • firuz  (20.09.12 01:10:42)
*3 gün dışarı çıkmayınca insan kendi sesini unutuyor.
*istanbul gibi bir şehirde, merkezi bir yerde tek başına ev geçindirmek bir dolu masraf.
*aile evinde yediğin içtiğin şeyler kendi evinde yine masraf.
*yemek içmek dert. sürekli dışarıdan söylüyorsun, göt göbek problemleri.
  • geven kafa  (20.09.12 01:11:13)
hocam çok klişe olacak belki ama " yalnızlık Allah' a mahsus " derler ya hakikaten öyle. benim gibi kendi kendine eğlenebilmeyi bilen biri bile 2-3 gün evde tek kalınca ne yapacağını şaşırıyor. Boş duvarlara bakmaktan başın dönüyor. canın hiçbir şey yapmak istemiyor. kontrolünü kaybediyorsun.

bir de bu işin hastalığı - sağlığı var. yanında birinin olması her zaman daha iyidir.
  • buubuu  (20.09.12 01:24:30)
kendini tuvalet temizlerken hayal et .

  • even i say faith no more  (20.09.12 01:27:01)
Ders Calismam lazim yurt disinda yasiyorum, dershane felan buralarda yok evde de yegenler felan hep bize geliyorlar okuldan sonra, yani bir kac ayligina da olabilir bakalim tesekkürler cevaplar icin!

  • bonaparte  (20.09.12 01:34:14 ~ 01:35:17)
''kendi tuvaletini temizlerken hayal et'' diyenler ana babasına yada ev arkadasına bok temizletmeye meraklı insanlar oldugundan bu hayali siktir et.

karışanın olmadığı görüşenininde kendi insayatifinde oldugu bi dünya hayal et

sonra karar ver bok temizletmek mi ? özgürce kendi bokunu temizleyip temizlemeyeceğine karar vermek mi ?
  • mortac  (20.09.12 02:13:06)
Bunu yap, bireyselliğe bir adımın olmalı. Klasik "yalnız yaşam zordur" tespitlerine kulak asma. Tek başına yaşayan insanlar, çoğunlukla aklı başında ve donanımlı tiplerdir. Bu, kendini zihinsel olarak geliştirebileceğin bir alternatiftir de aynı zamanda. Aksi durumda herhangi biri gibi yaşamını sürdürecek, türk toplumunun "birbirine yapışık yaşamlar" tarzına örnek telkiş edeceksin.

  • dokuzeylul  (20.09.12 11:57:26)