insanlarla yakınlaşamama mesafe koyma iletişim problemi

merhaba arkadaşlar

ben niyeyse insanlarla yakınlaşamıyorum 10 senelik arkadaşımla bile can ciğer olamıyorum yada bir ortama girince hemen samimi olamıyorum arkadaşlarımın evinde rahat olamıyorum acayip bir insanmışım ben

mesela en sevmediğim huyum çok samimi arkadaşımda olsa arayıp napıon la diyemiyorum bişi durduruyo beni. veya iş amaçlı sağı solu arim falan yapamıyorum misal bir kişiden iş alcam ama bir aramaya bakıyor veya bir sorunum var aramam gerek aramak acayip zor geliyor mail atıyorum yüzyüze görüşüyorum.

ne benim problemim ben hep böyle mi kalıcam napsam bilemedim hani derler ya ne açık cocuk.

ek bilgi çevremde arkadaşlarım arasında başı önde utangaç olarak bilinmem kızlara rahatça akşam boşmusun falan diyebiliyorum.

edit yaş 23 üniversite okuyorum

kendini açamamak, birilerine açıldıkça zarar göreceğinden korkan bir bilinçaltı..

  • anonimyususer  (16.09.12 21:58:43)
psikolojik rahatsızlık diyemiyeceğim ama sosyal fobi olabilir.
eğer hayatına ciddi etki ediyorsa iyi bir psikiyatriste gözükmeni öneririm.

  • juanolujuan  (16.09.12 22:43:15)
dosttan yenilen ağır kazık (manevi olanından) insanı böyle bir duruma sokabilir, üstüne de biraz fakirlik eklenirse yemede yanında yat. üniversitede hayatın anlamını keşfedip askerde o anlamı unutman yüksek ihtimal.bana sorarsan bir sorunun yok.

  • kadifepanter  (17.09.12 01:00:25)