isteğe bağlı hazırlık sınıfı

merhaba,

hazırlığın zorunlu olmadığı bir bölümde isteğe bağlı hazırlık sınıfı okumak istediğimizde prosedür nasıl işliyor? devlet üniversitesinde ek ücret veriyor muyuz? ve bunu okumak istediğimizi nasıl belirtiyoruz, kayıt esnasında mı? istediğimiz okul da uludağ üniversitesi. teşekkürler.

Soruya kaynak oluyorum afedersin, aynı sorular benin için de geçerli, üniversiteye göre fark ediyor mu? Ondokuz Mayıs Üni. için mesela?

  • angina pektoris  (18.08.12 02:14:16)
kayıt esnasında soruluyor. ona göre kayıt yapıyorsunuz. ek bir ücretlendirme olmuyor. ama bence isteğe bağlı hazırlık boşa giden 1 yıl demektir. gideceğiniz bölümün öğrencilerine facebook üzerinden falan sorun. iyidir, dil öğreniliyor falan derse gidin. ama dediğim gibi, boşa giden 1 yıl olmaktan öteye gittiğini, yaradığını kimseden duymadım.

  • ete summer  (18.08.12 02:20:29 ~ 02:21:08)
isteğe bağlı hazırlık sınıfı mı olurmuş. boşu boşuna 1 senenizi harcamayın derim. dil sınıfta öğrenilmez zaten.

  • dis kapinin mandali  (18.08.12 02:20:57)
İsteğe bağlıysa kayıt yaptırma, bölümü bitirdikten sonra çok rahat halledersin. Fazla da zaman kaybın olmaz bence.

  • ifıdieyoung  (18.08.12 02:24:31)
siz benim duyurumu okumadınız galiba ??? www.eksiduyuru.com bazı üniler dışında hazırlık okunmaz.isteğe bağlıda normal harcını ödüyosun.kayıt olurken belirtiyosun.onun dışında bişey yok.

  • Belchior-Cesario  (18.08.12 02:32:22)
hiç ingilizcen yoksa ("what is your name"den bahsetmiyorum) isteğe bağlı hazırlık iyidir. pratik çok önemlidir ama alt yapısız dil öğrenilmiyor maalesef. okul bittikten sonra da iş/askerlik/dil kursu... seç, beğen al. Bence 1 seneyi kendine geliştirmeye verirsen ve okula uyum sağlamaya yönelik kullanırsan başarılı olursun. ha şunu belirteyim, hazırlıktan sonra tekrar filan etmen lazım azar azar ingilizceyi..

  • bilmemkacincinick  (18.08.12 02:36:22)
kendim için değil, ben almanca okuyacağım zaten, zorunlu hazırlık. kız arkadaşım için sordum. ingilizcesi de iyi değil o yüzden. öğrenmek isterse öğrenir diye düşünüyorum nerede olursa olsun. bu insanlar ders vermiyor değil ya, belki kaliteli, belki kalitesiz bir şeyler öğretiyorlar. öğrenmek bize kalmış.

  • raycharles  (18.08.12 02:41:09)
dil kursları çok da başarılı değil bu konuda. yurtdışı olayına başarılı diyebilirim ancak. bunun haricinde okul bittikten sonra hem çalışıp hem yabancı dil öğrenmeye çalışmak/kursa gitmek zor olacaktır. 1 seneyi kayıp olarak görmemek lazım. forumlarda, sitelerde araştırın. okulun hazırlık eğitimi nasılmış.. buna göre karar verirsiniz.

  • bilmemkacincinick  (18.08.12 03:20:12)