hangi laptop?

2 model arasındaki tek fark ram'leri. hangisini alayım? ya da maks 1700 tl'ye bunlar ayarında ne tavsiye edersiniz.

lenovo: ram 6gb

www.vatanbilgisayar.com

asus: ram 4 gb

www.vatanbilgisayar.com

ramler de aynı olsa asus alırdım ama aynı fiyata 6gb ram olanı alırım.

  • geldiler  (12.08.12 13:43:02)
lenovo olması kafamı karıştırıyor. hiç kullanmadığım için nedir nasıldır bilmiyorum.

  • lancelot du lac  (12.08.12 13:51:49)
asus al

  • cdiyez  (12.08.12 13:55:18)
pcdepo.com

Bu varken o yazdıkların para israfı olur. GTX 660M var üzerinde, Ivy Bridge i5 işlemci mevcut. Mükemmel bir cihaz, her türlü ihtiyacını karşılar. Havale fiyatı 1735 TL şu anda.

GT 540M ile GTX 660M arasında dağlar var.
  • ahmetcan44  (12.08.12 14:07:32)
lenovonun ilk bilgisayarını kullandım (bankadan hediye gelmişti) o bile hiçbir sorun çıkarmadı. serviste sıkıntıda yok. lenovo-yu alabilirsin

  • ontheroad  (12.08.12 14:11:22 ~ 14:14:30)
Bu bilgisayarlarda oyun oynayacak mısınız? Evetse ekran kartı (ikisininde aynı) seviyesi biraz düşük. içerisinde ATI 5750 ve üzeri veya GTX serisine sahip bi laptop öneririm.

Ram olayında da şöyle bir durum var. 6gb olan ram tahmininmce 4+2 olarak monte edilmiştir. Yani ileride 8e çıkarmak istediğinizde Sadece 2gb ram yerine 4 takmanız yeterli olacaktır. 4 GB ram içerende ise 2+2 olarak dizayn edilmiştir bu demektir ki 8'e çıkarmak sitediğinizde 2 tane 4 almanız gerekcek ve eski RAMlerin ikisi de çöpe gidecek. Çok maliyetli ürünler değiller ama niye?
  • muratk18  (12.08.12 14:42:12)
ahmetcan'ın önerdiği çok daha iyiymiş. benim gözümden kaçmıştı bu. dh'deki incelemelere bakıyorum şimdi. gayet iyi görünüyor.

  • lancelot du lac  (12.08.12 14:46:44)
Bu arada belirtmeyi unuttum; GXT 660M Kepler mimarili en güçlü ekran kartı şu anda nVidia'nın. 28 nanometre teknolojisiyle üretiliyor Kepler'ler. GTX 670M ve üzeri kartlar eski mimariden (40 nanometre) devam ediyorlar.

Yani cihazda olabilecek en yeni teknolojiler mevcut. Çift çekirdek performansı da zaten ilk mesajdaki cihazların çift çekirdek performansına eşdeğer. Tek farkı 4 çekirdekli olmaması. Yani çift çekirdek destekleyen uygulamalarda fark yok denecek kadar az olur. i7-i5 olayını çok kafaya takmamak lazım.

Benim tavsiyem en kısa sürede bir SSD edinmen olur. SATA 6 Gbps disklerin fiyatları şu anda 200 liralara kadar düştü (120GB için konuşuyorum). Bu konuda da yardımcı olabilirim. Cihazın günlük kullanımdaki performansını aşırı derecede etkileyen bir unsur SSD.
  • ahmetcan44  (12.08.12 16:00:05)