merak...

klozetlerdeki taharet musluğunda elini kullanan var mı?

bazen gerekli olabiliyor evet.

  • vakumlu  (11.08.12 00:57:56)
ben

  • tira  (11.08.12 00:58:25)
var. daha hijyenik bence. diğer türlü bana garip geliyo.

  • olkol  (11.08.12 00:58:31)
ben elimle yuvarlak yapıp suyun, arasından geçmesini sağlardım eskiden.

  • ifistanblue  (11.08.12 00:58:34)
var tabi.Öbür türlü zaten mantıksız götün su deymesi gereken yeri göt arasıdır.Bu da el kullanmadan mümkün değildir.

  • zola  (11.08.12 01:00:09)
el kullanmadan taharet musluğu sadece popoyu ıslatır bence, temizlik açısından hiçbir fayda sağlamaz. suyun geliş açısı ve götün yapısı göz önünde bulundurulduğunda, bazen affedersiniz ama götü avuçlamak bile yetmeyebilir.

dolayısıyla, taharet musluğu kullananların popolarını güzelce silmelerini, ardından elleriyle ya da bu iş için aldıkları bir eldivenle popolarını itinayla yıkamalarını, devamında da ellerini 3 kez sabunlamalarını öneririm.

sık ve az öğünler halinde yiyip, yediklerimizi bolca çiğnemeli ve hızlı yememeliyiz ayrıca.
  • der meister  (11.08.12 01:00:45)
oha bir ben mi elimi kullanmıyorum?

temizlenmez diyenler de halt etmiş, gayet de güzel temizleniyor. sonra da tuvalet kağıdıyla kuruluyorum.

öff yine insanlıktan iğrendim, radikal dinciler gibi kimsenin elini sıkmam bundan sonra :(
  • kayranin kedisi  (11.08.12 01:06:04)
o ne lan?

  • avamys  (11.08.12 01:08:46)
elimi suyun yönünü değiştirmek için kullanıyorum. yoksa elin boka temasıyla yapılan temizlik daha hijyenik falan değildir.

- tuvalet kağıdıyla bokun kabası alınır.
- taharet musluğu vasıtasıyla göte su fışkırtılır.
- göt, tuvalet kağıdıyla son kez silinir.

benim yöntem bu.
  • zgrydn  (11.08.12 01:09:40)
kullanmam. taharet musluğu başarılı monte edilmişse -ki çoğunlukla öyleleri denk geldi bana- tam göt deliğine denk geliyor zaten. denk gelmiyorsa da ben kendimi şekilden şekle sokarım denk getirmek için, elimi kullanmak istemediğimden.

  • blodeuwedd  (11.08.12 01:12:12)
@zola nasıl mümkün değildir arkadaş, oturursun su zaten tazyiklidir ulaşır oraya falan. hadi efil efil akan bir su bile olsa klozetin hiçbir yerine el sürmeden suyu alır temizlersin musluktan, tamam. da nasıl ulaşmaz oraya su fazla akmıyorsa bile az geriye git otururken de klozete loblarını ayırıver azıcık.

yazan ellerim kırılsın çiköfte yiyecektim tam geri kaçtı..

@der meister "bazen affedersiniz ama götü avuçlamak bile yetmeyebilir" güldüm kardeş.
  • cominghomeagain  (11.08.12 01:19:45 ~ 01:22:14)
El kullanmam.Ve el kullanmayan birçok insan vardır.burda rastgele öyle gelmiş "kullanırım" diyen.Bu arada o musluğun tam monte edildiği yer önemli +1 diyorum.

  • Belchior-Cesario  (11.08.12 01:26:37 ~ 01:42:46)
Her taharet musluğu tam deliğe denk getiremiyor hocu.Böyle olunca da el kullanmak zorunda kalıyorum.En son da peçete ile kurulayıp çıkıyorum.

  • ifıdieyoung  (11.08.12 01:27:21 ~ 01:27:54)
eli göte sokma konusunda bu kadar korkak olmaya gerek yok. peçeteyle iyice silinmiş bir göte tazyikli su eşliğinde müdahale ediyorsunuz neticede. e çıkınca da bir zahmet sabunlayın adam gibi.

sıçıp elinizi götünüze sokmayın. götten göte değişiyordur tabii ama burdaki taharet musluğundan akan su loblar arasında seyahat edip dökülüyor. temizlenmesi gereken yerde hiçbir şey yok yani.

korkularınızla yüzleşin, bu gece elinizi güzelce sildiğiniz götünüze tazyikli su eşliğinde sokun. yani içine değil, o kadarına gerek yok. dediğim işlemi yapıp elinizi adam gibi sabunlayın, kendinizden tiksinirseniz gelin beni sikin.

siz böyle "el kullanılır mı ya çüş" dediğiniz sürece ben bunu yapmaya devam edeceğim. beni bekleyin. her yerde karşınıza çıkabilirim. o el göte değecek.
  • der meister  (11.08.12 03:41:36 ~ 03:42:17)
artı bir

  • rony  (11.08.12 05:32:44)