Lufthansa vs. THY

Frankurt'a bilet alıyoruz. Bi' karşılaştırma yaptığımda:

Lufthansa, THY'den bir kaç lira daha ucuz ve bagaj sınırı 23 kilo(THY'de 20 kg).

*Çoğu kişi de THY ile gidin, birkaç kilo fazlalığı önemsemiyorlar, el bagajlarını da tartmıyor diyor. Lufthansa için durum nedir? Lufthansa'dan bilet alıp el bagajımız ağır geldi diye kazıklanmayalım?

THY'den almak istemememin sebebi, son iki senede 7 kez THY ile iç hatlarda sefer ettim, bir kez bile rötarsız uçuşu olmadı. Dış hatlarda nasıllar bilmiyorum.

Bir sonuca varamadım kısacası. Fikri, tecrübesi, önerisi olan?

Gerekli Not: Lufthansa'dan aldık. Erasmusluyuz ve heyecanlıyız. :gülücük: Teşekkürler tüm yorum yazanlara.

lufthansa ile 4 kez uçtum, hiç bir sorun olmadı rötar vs. ha ama ağır aldığımı hatırlamıyorum, bagaj sorusunu es geçeceğim. Ama öneririm, hostesleri vs'de yardımcı oluyorlardı.

thy'ye uzun süredir binmedim ama.
  • noluyo yaa  (30.07.12 19:58:55)
ben thy yi öneririm, daha önce thy ile hiç iç hat seferi yapmadım ama dış hatlarda çok uzak mesafelerde bile thy ile uçtum ve uçuşumda hiçbir problem, rötar vs. çıkmadı.lufthansa ile hiç uçmadığım için bir yorum yapamam ama şahsi fikrim thy.

thy nin kilo fazlalığı konusu tamamen check-in yaptırdığınız kişi ve onun psikolojisine bağlı benim 2 kilo fazlamı kabul etmişlerdi, el bagajındada bi problem çıkarmadılar.
  • rahatsizyazar  (30.07.12 19:59:06)
lufthansadan alin.bahsettiginiz gibiyse lufthansa daha avantajli.

thy de de lufthansada da tolere ediorlar bagajin biraz fazlasini.bu check in masasindaki kisiye bagli zaten.
  • serabetan  (30.07.12 20:00:50)
thy'de rötar konusunda haklısın. lufthansa ile de uçtum gayet rahat geçti bu zamana kadarki tüm uçuşlarım (frankfurt dahil). eğer yiyeceğin iki lokma fazla yemeği önemsemiyorsan lufthansa derim.

  • loveinaflipbook  (30.07.12 20:01:54)
bu arada thy web sitesinde 20 kilo gösteriyor ancak 30 kilo bagaj hakkın var.

  • yatagants  (30.07.12 20:06:55)
sevgilim lufthansa ile ankara'dan amerika'ya gitti. ankara-almanya almanya-amerika amerika-amerika ile 3 uçağa bindi, almanya'dayken 1-1,5 saat rötar yaptı uçak belki daha fazladır bilmiyorum. tek yardımcı olabileceğim konu bu maalesef. :)

  • zaraeta  (30.07.12 20:11:11)
lufthansa cok yogun gunlerde ozellikle bu tatil zamaninda kiloya dikkat ediyorlar. diger gunlerde kisin guz sonu gibi zamanlarda bir kac kilo fazlaliga goz yumuyorlar. thy yurt disina rotar yapamiyor tr gibi degil buralar kanirlar adamdan thyyi onermiyorum,,, thy kiloya cok dikkat ediyor ya da bana ole denk geldi hep

  • rubiks cube  (30.07.12 20:38:20 ~ 20:39:42)