tekrar üniversiteye dönseniz / içinizde ukte kalanlar.

üniversitenin bitmesine bir yıl kala, tekrar üniversiteye dönsem ne yapardım diye düşünen abilerin dayıların ablaların görüşlerini merak ediyorum. evet, tekrar üniversiteye dönseniz ne yapardınız? bakalım ben ne kadarını yaptım, daha ne yapsam?

cidden yapıcak hiç bişi kalmadı gibi geliyor daha. böyle şey öneriler verin, yok işte kız arkadaşımla yaşamak isterdim, yok şuraya gitmek isterdim, burada çalışmak isterdim, vs.

1 aylık mezunum.şimdiden keşke yapsaydım dediklerimin listesini yapmaya başladım.iç ses der ki:
1-almanyada erasmus kapılarını zorlamalıydın dostum.
2-antik kuntik deyip geçmemeliydin robotik kurslarını, enazından bi projede ismin geçmeliydi.
3-yazılım dili öğrenmeliydin.
4-labaratuarlı diye mesleki dersleri almamazlık etmemeliydin, teorik derslere bu kadar yönelmemeliydin.
5-geçsem yeter diyen o mantıgını ben senin .......
6-almancayı ilerletmeliydin.

şimdilik bu kadar.dönsem herhalde bu listeyi bi gözden geçirirdim.
  • analogus  (24.07.12 19:42:08)
hazırlık okumamak, ortalamayı yüksek tutup erasmus vb. faidelerinden yararlanmak.

  • zgrydn  (24.07.12 19:46:33)
1. sınıfta dd aldığım fizik1, türk dili-1 gibi salak derslere hiç olmazsa girip dinlerdim de şimdi ortalama diye götümü yırtmazdım mesela. yine aynı şekilde 1. sınıfta BOMBOŞ geçirdiğim o vakitlerde belki bir dil öğrenmeye veya bir enstruman çalmaya falan vakit ayırırdım. kafamı sikeyim ya.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (24.07.12 19:54:23)
Yaraladı bu konu beni yiğen. Çok yaraladı. Çok uktem var benim. Ben üniversitede okuduğumu son iki senemde idrak edebildimdi. Geç açılmış ama iyi açılmıştım da, yetmedi tabii.

- Kesinlikle daha çok çalışırdım, en azından dizayn dışındaki sözelleri fullerdim. Hep eşekliğim ve çalışmaya gelememem yüzünden kaybettim.
- O ilk senem var ya, kendimi üniversite psikolojisine sokamayıp, tümden boşlamıştım. Türkçe'den bile C+ ile geçtiydim, o seneyi adam akıllı değerlendirirdim.
- Part time bir işte çalışır, en azından detay ve malzeme öğrenmiş şekilde mezun olmuş olurdum. Şimdi adam gibi işte bulamıyoruz çömeziz diye.
- Son sene herkes master için yurtdışına başvururken, "Hele bi mezun olak!" demezdim, başvururdum. Mezun olduktan iki sene sonra anca yüksek lisansa girebildim ve Türkiye'deyim. Halbuki Almanya ve ya İtalya'da olmak istiyordum.
- Hazırlık okurdum. Valla bak. İngilizcem iyi olmasına rağmen.
- Hocalara yalakalanırdım. İsyankarlıktan birşey olmuyor. Hepsinin ne halt olduğunu zaten biliyorsun, daya alttan gazı, işin bitince daha da görmeyeceksin, ne gurur yaparsın ki... Sonra ortalama diye dövünürsün.
- İkinci sene sınıfta kalmışken ve az ders almışken, yabancı dil dersi alırdım. Sonradan program ful oldu, iki kur Almanca zor alabildim.
- Fotoğraf ve plak biriktirme hobilerime okuldayken başlardım.
- İlk iki sene forumlarda takılacağıma biraz daha dışa dönük olmalıydım.
- Ev arkadaşı bulmalıydım. Yalnız kalmayı tercih ettim. Mezun olduktan sonra zaten yalnız kalıyorsun, bunu düşünemeyen kafama ben...

...diye uzar gider bu. Çok uktem var benim. Mezun olduğumu bir sene idrak edememiştim zaten. Öyle içime oturduydu.
  • faith no more  (24.07.12 20:03:39)
(bkz: erasmus)
Şimdiden pişmanım.

  • nickini vermek istemeyen uye  (24.07.12 20:19:30)
-mümkün olduğunca geç bitirmek
-her bölümden farklı arkadaşlar edinmek
-erasmus
  • bouraque  (24.07.12 23:03:03)