Sike sureci?

Iyi gunler,

Simdi mahkeme aziz yildirim'i sike yapmaktan suclu buldu dogru mu? tabi olay yargitay'a tasinacak.Fakat federasyon halihazirda bir karar aldi, maddeler degisti filan...

peki yargitay cezayi onayladi diyelim(ya da halihazirda bir mahkeme suc unsuru vardir demis) federasyonun yeniden gozden gecirmesi gerekmez mi? veya uefa mahkeme sonucunu biliyor zaten, onlar federasyona bir baski yapmiyorlar mi? goruldugu uzere mahkeme bitti, aziz yildirim cikti fakat gundem suan transferler filan.

ayni sey besiktas icin de gecerli, takim teknik direktoru ve yoneticisi(o zamanlar) sike yuzunden ceza aliyor mahkemece.

yargitay mi bekleniyor yoksa bu isler tamamiyle kapandi mi? keza fenerbahce'nin sike yaptigi kanitlanmis ve insanlar ceza aldilarsa, (ki futbol federasyonunun bu isin ustunu kapatmak icin ugrastigini hepimiz billiyoruz) trabzon sporun olasi bir sampiyonlugu mumkun mu?

saygilar

federasyon zaten daha onceki kararlariyla, o kadar sikeden bisey olmaz. sike yapmaktan kulube ceza gelmez kiiiiiiiiii, dedi bize. biz de oha super dusunmussunuz onu dedik. konu kapandi. sadri basgan da 2 dk susarsa trabzon`a kupa falan gelmez artik.

  • fatihkkk  (14.07.12 13:02:54)
yargıtaydan sonra delil durumunda değişiklik olduğu savıyla federasyondan tekrar durumu ele almaları istenebilir. uefa baskı yapabilir yahut yapmayabilir, uefa güvenilir bir kurum değildir, ne yapacağı belli olmaz, parayı görünce cıvıyabilir.

trabzonspor'un olası şampiyonluğu realitede çok çok zor tabi ama bahsettiğim gibi yargıtay cezayı onarsa o kapı açılır, o kapı açılınca trabzonspor geçer diye bir şey yok, çapı yeten kapılardan geçer, trabzon'da o çap yok.
  • hewit  (14.07.12 13:04:18)
öncelikle fb'yi korumak adına türlü takla ve varyasyonları yapan basınımızın güzide üyeleri ve federasyonumuzun über kahramanlarını buradan kınamak istiyorum. ardından;
yargıtay en geç bir yıl sonra kararı onaylayacak. yani şikenin kanıtlandığı ayan beyan olacak. ts olarak lig şampiyonluğu kupası federasyondan istenmişti. yine istenecek. ancak federasyon bunu vermemek için her türlü eğlenceye baş vuruyor. yargıtay onanmasından sonra da kupayı vermemek için bu kez de kendi etik kurulu raporunu gösterip, mahkeme bizi bağlamaz diyebilir.
şimdi sorarım size; ts olarak kupayı alabilmek için çap'a mı gerek var, yoksa çirkefliğe mi ihtiyaç var. gerisini siz düşünün. şike yapanın yanına kâr kalsın isteniyor. iskoçya kadar olamadık...sakın avrupa'ya bok atmayın birader.
bu ülkede futboldan nefret edilmesi için elinden ne gelirse yapan basınımıza da selam yolluyorum.
  • ben bunu daha onceden gormustum  (14.07.12 16:31:29)
Yargıtay kararı onaylarsa, Trabzonspor için o kapı açılmasa bile Trabzonspor kırar geçer. Çapı yetmez vs. vs. demeyin... Derseniz de naçizane öğüdüm olacak, davanın böyle hızlı-seri şekilde sonuca bağlanmasını sağlayan, Trabzonspor ve avukatlarıdır.

Trabzonspor'un bu olayda hatası oldu, davanın başından beridir davanın takipçisi olmadı. Cezaların hemen verileceğini, kupayı alacağını sandı kimbilir. Nitekim Şampiyonlar Ligine katılım vs. hep bunların habercisiydi. Ne zamanki baktılar dava komedi şeklinde ilerliyor, tek sav Galatasaray'a ve Trabzonspor'a geçirme üzerine kurulu, hazırlanıp davaya iştigal ettiler... Bursadaki taş ocağı işçisi kim ortaya çıkmadı mı onların sayesinde?

Yargıtaydan onama gelirse, bu durum UEFA'da, hadi o da olmadı diyelim FIFA'da CAS'da çözülür. Çünkü işin altında başka naneler de bulunur. Misal RTE'nin açıklamalarından sonra PFDK'da değişen "kişiler ve kurumlar" saçmalığı gibi... Futbola siyaset müdahale etmiş bulunur bu da FIFA'nın en nefret ettiği şey. Ayrıca şikeden hüküm giyenlerin olduğu bir ülkede PFDK'nın verdiği Şike var da az şike var kararını sallamaz UEFA, FIFA vs...
  • in tyler we trust  (14.07.12 17:53:21)