Sınava Araba Anahtarı ile Girmek

Ya şimdi çakı, çakmak; ayna, tarak yasak diyorlar ya. Sınav yerine arabayla gideceğim, her türlü boku püsürüğü arabada bırakacağım ama arabanın anahtarını nereye sokacağım?

~~~~
8. Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve dedektörle aranacak; çanta, saat, cüzdan, cep telefonu, kulaklık, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar, her türlü elektronik/mekanik cihaz, yüzük (alyans hariç), kolye, küpe, bilezik, broş vb. takı ve anahtar, metal para gibi metal içerikli eşyalar ile sınav binasına kesinlikle girilemeyecek ve hiçbir eşya emanete alınmayacaktır. Bu nedenle yukarıda belirtilen türdeki eşyalarınızı sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz.

~~~

Nasıl olacak?
Avcılar'dan Esenler'e otibisle gitsem bu sefer de akbil almayacaklar. Bu ne la?

anahtar da yasak. ya birisine emanet bırakacaksınız, ya kimse bakmazken çamurluğa filan saklayacaksınız ya da çoğunun yaptığı gibi ayakkabı içerisine sokup öyle gireceksiniz.

  • homo sapiens gotgobekus  (06.07.12 23:25:34)
emanet oluyor panpa. kpds de girdiğim okulun kantini 3 tl karşılığı emanet alıyordu. geçen sene kpssde okulun önündeki büfe 1 tl ile emanet alıyordu.

  • ayiadam  (06.07.12 23:25:44)
kpss bilmem de lys ye ev anahtarı bi de 20 lira parayla girmiştim

yanımda kimse yok bırakabileceğim dedim. ama çakmağı aldılar :)
  • dynamo  (06.07.12 23:30:02)
her okulda da emanet olmayabilir, emanete güvenme. bence bir arkadaşınla falan git.

  • baldur2  (06.07.12 23:30:07)
akbil alıyolar ama anahtarı almazlar diye biliyorum üds de güvenlik,ucunda küçük metal olan saç lastiğini aldı bi arkadaşımın. farkındaysanız tokadan değil lastik ucundaki küçük metal şeyden bahsediyorum!

  • bunumu demek istedin  (06.07.12 23:36:20)
anahtarı tek olarak bir kağıt havluya sar ve donun içine koy gitsin. orayı da yoklayacak değiller heralde. içeri girince tuvallette çıkarıp cebine atarsın.

  • mr rosebud  (07.07.12 00:02:25)
Komşudan istanbul kart aldım. Otibisle gideceğim galiba. Şu işe bak ms. soruları çalan işini tea üst mercilerden hallediyor, millet tokanın lastiğiyle uğraşıyor.

3 kuruş (+kdv) hakkım varsa hepsi haram olsun (kdv hariç)

(bkz: vergilendirilmiş küfür kutsaldır)
  • Kazmapolitan  (07.07.12 00:04:13)
arkadaşın lastiği söktülersede benim önümden türbanlılar kafasını elletmeden girdi, haklarını yemeyelim güvenlikteki hanımların.

  • bunumu demek istedin  (07.07.12 00:11:50)
Lan o değil de hiç çalışmadım sınava da. Neyse yarın 15 dakika erken kalkıyım da biraz çalışayım.

  • Kazmapolitan  (07.07.12 00:17:57)
arka lastiğin içine koy. ygs lys falan girdim iki sene önce bişey olmuyo.

  • njtbcrn  (07.07.12 00:23:17)
ayakkabının yan tarafına sıkıştırın. sonra da sakin sakin yürüyün.

marttaki össde cep telefonu, anahtar, rotring kalem sıkıştırdığım oldu. çok da güzel oldu :)
  • baba yorgun  (07.07.12 00:25:56)
kadınsan sütyeninin içine, erkeksen ayakkabı ya da çorabının içine (malbuş style) koyup girersin. sonra içeri girdiğinde oradan cebine alırsın istersen. bu şekilde 6-7 ösym sınavına girdim elimi kolumu sallaya sallaya.

  • kayranin kedisi  (07.07.12 01:27:57)