Binicilik..

cok ozendim ata binmeye de bi kac soru var aklimda:

1. oyle tahtalar ustunden ati ziplatma falan gibi hayallerim yok. sadece ortacag prensleri gibi rahat bi sekilde genis bir alanda (sahil, yayla vs.) binebilecek kapasiteye gelmek ne kadar vakit alir?

2. zor mudur ogrenmesi?

3. pahali midir?

4. bir suru attan dusup felc kalan insan var. bu yuzden de tirsiyorum. bu felc durumu neden oluyor? at yuksek diye mi yoksa at dusenin ustune basinca falan mi oluyor? ve boyle bir seyin basimiza gelmemesi icin yapilabilecek bir sey (boardcularin taktigi sirtlik gibi seyler mesela) yok mu?

edirne'de bir tanıdığımızın at çiftliği vardı.bu adam emeklilik çağlarına gelmiş, güzel yeşil bir yer almış ve çiftlik kurmuş, 7 8 tane atı vardı, bunların çoğu defalarca şampiyon olmuş fakat artık emeklilik çağları gelmiş yarış atlarıydı.
bana dediler binmek istermisin falan, ya ata baktım, dev gibi bişey öyle böyle değil.o cins engelli yarışlar için bir cinsmiş, bindim basit şeyler, işte temel kontroller falan at eğer eğitimli ise 2 3 dakkada çözülüyor, ilk olarak yavaş yürürken üstünde oturuyosun, at iki zamanlıya geçerse(biraz daha hızlanırsa) atın adımları ile beraber ayağa kalkıp kalkıp oturuyosun bu biraz zor,(eğer gene oturursan atın sırtı kıçına pat pat pat diye vuruyor.)
dört nala hiç koşmadım, fena bir olay bu.

arkadaşla bu dediğim tanıdık gezmeye çıkıyolar, bu tanıdık benim bindiğim uysal ata biniyor, arkadaş ise gidiyor yarış atının tekine biniyor, at genç ve 1 haftadan beride koşmamış, at bir kaptırıyor abicim, en son atın boynunda sağa doğru yamuk şekilde görmüşler arkadaşı, hehehe atla beraber çakılmış yere
  • killerbee  (01.07.12 11:23:08)