Ms Projectçiler bi bakın hele.

Şimdi ben her gün çalışılacakmış gibi bir proje takip düzenlemesi hazırlamak istiyorum. ms. projecti kullanma amacımız farklı. mesela bir tedarikçi ben bu boruyu sana 200 günde gönderirim diyor. ama biz 200 gün sonra yazınca 1 yılı buluyor. çünkü hafta sonları falan da dahil. işte bunun için proje takvimini değiştirdim. ama sadece o ay değişiyor. diğer aylarda bir değişim yok. alın foto da gönderiyore...

birincisinde diğer aylara yansımaması . ikinci fotoda istediğim şekil .

ms project adam gün hesabı yapar. Hani 200 gün boyunca bir adam gelecek ve çalışacak. :) O yüzden de tatil günlerini yok sayar. 200 günlük bir iş de bir yılı bulur.

Anladığım kadarıyla tatil günlerini değiştirerek bunu çözmek istemişsiniz. Siz bunu tatil günlerini değiştirmek yerine 200 günü adam aya çevirerek yapın bence her ay için 22 gün üzerinden hesaplayabilirsiniz.
  • hatali sifre  (26.06.12 12:17:10)
müdür senin yol da uygulanabilir fakat ben olayı çözdüm. o tepesindeki m t w th diye giden günleri seçiyoruz. o şekilde bütün projeyi seçmiş oluyoruz. böylece düzenlediğimiz tanımladığımız herşey olmuş oluyor. saygılar sevgiyle kalın.

  • markasiz  (26.06.12 13:02:20)