lan kilo alamıyorum intihar edeceğim artık

ne yapıp ne etsem kilo alamıyorum. çok klasik bir sorun gibi ama valla öyle.

geçen yaz saati gece geç vakite kurar kalkıp tereyağda yumurta yeyip yatardım tekrar. o bile işe yaramıyordu.

doktora gittim. kan tahlili falan yaptı. ilerde alırsın dedi yolladı.

1.75 boy var 57 kiloyum. göt istiyorum artık. 28 beden pantolondan sıkıldım.

spor yapma planım var orta vadede. onun dışında söyleyebilecekleriniz var mı ?

hemen hemen aynı durumdayım. spor da bi işe yaramıyor hacı :D

  • bir kac yazar once  (25.06.12 01:20:41)
  • spesifikasyon  (25.06.12 01:21:08 ~ 01:21:24)
deme ya umutlarım vardı benim :D

  • empty blank  (25.06.12 01:21:26)
spor + düzgün bir diyet. çok yemekten ziyade spor programına göre gereken kalori değerlerinde bir beslenme. ha yok ben yağ olarak alacağım kas filan olmasa da olur diyorsan karbonhidrata aban(patso vs) alırsın kolayca.

  • lunedor  (25.06.12 01:21:42)
valla kasta, üçgen vücutta gözüm yok. göbekli ve kilolu olmak hayalim. dediklerinizi değerlendireceğim

  • empty blank  (25.06.12 01:22:56)
spor nah yaramıyor, 4 kilo aldım bir ayda. devam hacu gittikçe hayvanlaşıyorum.
ama en önemlisi yemek ve uyku.

  • radikalherif  (25.06.12 01:23:07)
bazı insanların metabolizması kilo almaya müsait değil. yani 50 yasına da gelseler çok zayıf oluyorlar. hatta bir ismi vardı da hatırlayamadım. benim tanıdığım 2 kişi var böyle. belki sen de öylesindir.

ama yaş gençse (16-20 arası) ileride metabolizma yavaşlayınca kilo alabilirsin de. çok dert edilecek bir durum değil.
  • kekec salman  (25.06.12 01:24:00)
(bkz: #27713915)

bugun aksam tok karna 77'yi gordum, sevindirik oldum (tabii yalandan 77 oluyor o, sabah 75 kusure duserim).
  • entrapmen  (25.06.12 01:24:03)
umutlarım yeşerdi.

  • empty blank  (25.06.12 01:24:28)
aslinda aritmatik cok basit alinan kalori - harcanan kalori dengesi.. gece kalkip yemek yemek kotu beslenmeye ornek olabilir ama kilo almak icin tek etken olamaz..

duzenli ve yuksek kalorili beslenirseniz ve proteine agirlik verirseniz beslenmenizde mutlaka kas kutlesine etkisi olacaktir.. bunu sporla da birlestirince saglikli kilo alimi mumkun olacaktir..

metabolizma hizi yuksek olan sansli azinliksiniz.. bunun degerini bilin ve kullanin.. 6 aya dikkatli ve bilincli davranirsaniz jilet gibi ve kuvvetli vucudunuz olur.. profesyonel destek dusunulebilir..
  • bigman  (25.06.12 01:25:22)
babam evlendiğinde 54 kiloymuş ama şimdi 100'e dayandı.

yaşım 19-30 arası.
  • empty blank  (25.06.12 01:25:42)
senin gibiydim. ve vücut geliştirme ile neredeyse 20 kilo aldım.

  • ermanen  (25.06.12 01:28:35)
bende senin gibi zayıftım;sonra vereme yakalandım.ya yemeğe abanıp hayatta kalıcaktım ya da veremden geberecektim.yaşamayı tercih ettim.yemek yemeyi arttır daha fazla ye.protein ağırlıklı beslen.ekmek tüketimini+çikolata+tatlı+yağlı vs her neyse arttır.

  • michael jackson  (25.06.12 01:32:02)
baklava börek ohhh hep hayalini kurduğum seyler :)
kilo aldırmayı sağlayan ilaçlar var ama sağlıklı mıdır bilmem bi diyetisyene git bence

  • neira  (25.06.12 01:38:01)
1.83 boyla 60 kiloyum. dünyada benden daha zayıf bir insan görmeyeli baya bi oluyor. çok sinir bozucu bir durum. çok iyi anlıyorum yani seni. bana da herkes spor diyor. tek çözüm o sanırım.

  • ritu vs asas  (25.06.12 01:42:07 ~ 01:42:42)
farklı bır dıyetısyene gıt sana duzgun beslenme programı hazırlasın gerceten git ama.spor kesınlıkle yap ama kafana gore degıl tabı ordakı egıtmenlere kılo almak ıstedgını soyle beslenme+spor duzenlı gıdersen ıstedıgın kıloya ulasırsın

  • verapalas  (25.06.12 01:54:43)
panpa kilo alırsan dalga 2 santim içe kaçar :)

bol bol ekmek ye. her şeyin yanına ekmek yemeyi alışkanlık haline getir.
  • estruda  (25.06.12 02:00:33)
ben de eskiden öyleydim. hayatım boyunca çok zayıftım. sonra senin gibi iyice dert ettim ve hayvan gibi kilo aldım. şimdi de göbeği eriteyim diye uğraşıyorum senelerdir. ne yaparsan yap ama göbek yapma.

arkadaşların dediği gibi kas olarak kilo al. 1 kilo yağ voleybol topu kadar, 1 kilo kas ise tenis topu kadar.
  • historien  (25.06.12 02:08:29 ~ 02:09:07)
bak ben senden de zayıfım. 1.67 boy 48 kilo. vücut kitle indeksim 17.21
normalde tıbben 17.5 un üstünde olması gerekiyo. adamın götünden kan bile almıyorlar 50 kg nun altında olunca. bazı insanlar kolay kilo alıp verir bazıları zor. biz zor olanlardanız.

ben de vücut geliştirmeye başlayacağım ekim ayında. spor salonuna gitmiştim, kışa doğru başlarsan daha iyi dediler. yazın kilo vermeye kışın ise almaya meyillidir vücut vs... ama spora başladıktan sonra bi iki ay alamayınca morali bozmamak lazım. 7-8 ay düzenli yaparsak olur gibi. haydin gazanfer...
  • etkilenmekicinkotuarkadasariyorum  (25.06.12 03:47:57)
dur seni biraz kıskandırayım amk. 183cm 105kg bir vücudum var.
karbonhidrata aban.

  • vincenzo  (25.06.12 10:42:06)
1.80 60kg.

ne yaptıysam olmuyor moruk.
  • nezaretten taharet  (25.06.12 12:11:11)
şu anda aynı derdi paylaşıyoruz. sindirim hızlı olduğu için kilo alma sıkıntısı var. abartısız hayvan gibi ye. boş bulduğun her dakika ye, hamur işine yüklen. 80e vurursun bir ayda. ha bir de her gün şınav çek. 10 15 ile başla. günde 4 kere olmak üzere. sonra her geçen gün arttır. 15den 17 18 yap oradan 20 22 yap arttır işte. ama bu şınav çekme vakitleri düzgün olsun. hangi saatte çektiysen ertesi gün o saatte çek. bir ay sonra hayvan gibi olmazsan o zaman intihar edebilirsin.

  • cetoxim  (25.06.12 13:01:51)
Sana kendi hikayem üzerinden tavsiyelerde bulunayım. Kilo-boy oranım seninle aynı. Zayıflığı bir dönem kafaya çok takıyordum zira ailem ve arkadaşlarımdan aynı şeyi duyarak büyüdüm hep: "Ne kadar zayıfsın,ye biraz./O kollar ne la öyle./Kız gibisin." vs. Hatta arkadaşlarımın göbeğine imrenecek kadar saçmaladığım oluyordu. Keşke bende de biraz göbek olsa filan diyordum. Şimdi eğer sen de etrafından bu tip şeyler duyduysan ve zayıflığı biraz da bu sebeple dert edindiysen hepsine kulaklarını tıka. Sende anormal bir durum yok.

Bir kere spor salonuna yazılmıştım. SAlona yazıldığın ilk gün vücut ölçülerini alırlar, boy-kilo oranına bakarlar falan... Hocaya kilomun boyuma göre az olup olmadığını sordum. Dedi ki "kilon boyuna göre gayet normal. Sorun kilon değil,kasların. Kaslarını yeterince geliştirmediğin için zayıf görünüyorsun. Onu da burada geliştireceksin". Gerçekten de 2-3 ay kadar düzenli sporla kilomda pek bir artış olmaksızın vücudum görüntü olarak kendini epey toparlamıştı o zaman. Kısacası, kilon normal sayılır. Belki 4-5 kilo daha alabilirsin.Düzenli spor yap ve bırakma yeter. Kilonla ilgili ileri geri konuşan insanlar varsa da aldanma. Gidip kendi koca götlerine yansın onlar. Böyle olduğun için çok şanslısın aslında. Katı yağlardan da mümkün olduğunca uzak dur. Kilo alacağım diye tereyağına abanma.Vücuduna yazık etme.
  • youkoso hitori bocchi  (28.06.12 17:57:42 ~ 18:02:57)