Bilgisayarda Aniden Beliren Siyah Ekran

Selamlar.
Elimde normal modda açıldıktan bir süre sonra kendiliğinden siyah ekrana (ekranda mouse imleci dahi yok) geçen bir laptop var. Özellikle Youtube'dan video açınca bu sorun var sanıyordum ama normal çalışırken de aynı sorunla karşılaştım. Bu arada bilgisayar güvenli modda çalışıyor, kendiliğinden kapanmıyor. Sizce sorun ne olabilir : Yazılımsal, donanımsal ?

Yüklü bazı programlar:
Killdisk
Uniblue RegistryBooster
VLC Media Player

ekranda sorun olma ihimali yüksek.

  • mtrsykl  (20.06.12 22:34:07)
gğvenli modda sorun yoksa sürücü ile ilgili olabilir. donanımsal olduğunu pek sanmıyorum ama söyle test edilebilir. linux live cd versiyonları var cd den takıp çalıştırıyosun sistemi. knoppix var çalışıyorsa donanımda sorun yok demektir :)

  • hitsumo  (20.06.12 22:37:28)
Ekranda sorun derken ekran kartını mı, yoksa sadece ekranı mı kastediyorsunuz?

  • poyrass  (20.06.12 22:37:56)
Güvenli modda iken herhangi bir sorun çıkartmıyorsa donanımsal değildir, ekran kartınızın güncel driverını indirip, kurun, bir antivirus programı yükleyin, büyük ihtimal sorun çözülecektir.

  • disfircasiyimben  (20.06.12 22:38:30)
Hocam ekran kartının cipsetinde sorun var. Yaptırman ya da değiştirmen lazım.

  • coca--cola  (20.06.12 22:41:48)
laptopun ekranında sorun var, büyük olasılıkla.

  • mtrsykl  (20.06.12 22:55:36)
Ekranda sorun olsa görüntü kırık ya da hiç gelmiyor olurdu. Bir de ısı ölçümü yapıp buraya yazar misin ekran kartının. Everest diye arat Google'dan o program ölçüyor.

  • coca--cola  (20.06.12 23:05:26)
ekran kalitesini düşürmen gerek. büyük ihtimal high qualityde kullanıyorsun.

  • mor.inek  (20.06.12 23:40:23)
Az önce ekran kartını önceki sürüme döndürdüm sorun düzeldi ama doğal olarak grafiklerin çözünürlüğü bir miktar düştü. Bu sefer tekrar üst sürüme yükselteyim dedim, yine aynı hata ile karşılaştım. Sürücü güncellemesini Aygıt Yönceticisinden yaptım bu arada.

  • poyrass  (20.06.12 23:42:46)