bilgisayarın açılmaması. acil

arkadaşlar sorun şu: ilk sol üstte ram'in yazdığı siyah ekran geliyor. sonra anakart'ın marka ve modelinin ekranı geliyor. daha sonra bir ekran daha geliyor pc devices listing yazan, cpu hızı falan yazan. bu ekranda en altta boot from cd/dvd çıkıyor, altında bir tire işareti yanıp sönüyor. sonra öylece siyah ekran kalıyor. microsoft yazan bölüme geçemiyoruz. sorun nedir sizce? kasada bağlantılarda mı bir sorun vardır? yoksa windows mu çökmüştür?

BIOS tan sabit diskini ilk sıraya al, içinde CD varsa çıkar (zarar görmüş olabilir) ya da kablolar çıkmış olabilir.

  • hamsiii  (15.06.12 09:19:34)
vindoz istasyonu yüklenemiyor. uçmuş olabilir, çökmüş de olabilir.

boot öneliğini değiştir hard diske ver hamsinin dediği gibi. cd, flash, hafza kartı ve bilumum ortamları çıkar öyle başlat.
  • dahinnotha  (15.06.12 09:44:00)
nasıl yapıyorduk biostan ilk sıraya almayı?

  • baldur2  (15.06.12 10:07:31)
yaptım onu ama aynı ekran çıkıyor gene. windows mu çökmüştür acaba?.

  • baldur2  (15.06.12 10:22:11 ~ 10:33:59)
durup duruken neden kasa bağlantışarında bir sorun olsun? taşınma ya da bağlantılarla oynaşma durumu var mı? eğer öyleyse kablolara, bağlantılara bi göz at. benim emektar kasanın içini açıp, işlemci fanını, çıkabilecek parçaları falan çıkarır, üfler temizler dikkatlice yerine takardım. özellikle sıcak havalarda buna ihtiyac olurdu. ama senin anlattığın şey, bios.tan sonra windows istasyonuna geçiş yapılamaması. windows yüklenemiyor yani. çökmüş demek olabilir bu. en son açıldığında kurcalamış mıydın windows.u?

bilgisayarı başlatırken f8.e bas. güvenli mod, en son çalışan iyi yapılandırma ayarları penceresi falan var. bi de onları dene.

en olmadı kasayı yan yatırcan hacı.
  • dahinnotha  (15.06.12 10:39:45)
kasaya baktım sorun yok. en son da windows'ta bir ayar falan yapmadım. f8'e basınca bir şey olmuyo. iyi yapılandırma ayarlarının olduğu pencereye nasıl gelebilirim başka türlü?

  • baldur2  (15.06.12 11:02:54)
yanlış mı hatırlıyorum acaba f8 değil mi diye baktım da hatırladığım gibiymiş, windows ekranı gelmeden f8e basmalı. o ayar penceresi çıkıyor.

windows.microsoft.com
  • dahinnotha  (15.06.12 11:43:10)
işlemciyi sök geri tak ve ramin yerini değiştir. ram yüzünden bana da arada oluyor o. takılı olduğu slotu değiştiriyorum açılıyor. saçma bişey.

  • ritu vs asas  (15.06.12 11:59:05)