Tabela saçmalığı.

Merhaba. Erenköy minibüs yolu üzerinde 1. katta apartman dairesinde güzellik salonumuz var. Bu hafta zabıtalar geldi ve "görüntü kirliliği" olduğu gerekçesiyle tabelamızı kaldırmamız gerektiğini söyledi. alt katımızda yer alan iş bankası dava açmış ve böyle bir karar alınmış ve minibüs yolu üzerindeki bütün işyerlerinde uygulanacakmış.

şimdi ne yapmamız gerekiyor? işin garip tarafı her şey sallapati giden güzel ülkemizde bu olay için her gün gelip sıkıştırıyorlar. fakat tabelayı kaldırmamız durumunda insanlar nereden bilicek burada güzellik salonu olduğunu? cama ilan asmak daha çirkin değil mi? hem sadece biz de değiliz minibüs yolu boyunca o kadar çok yer var ki aynı durumda olan. normal bir dükkanın iki katı kira veriyor bu insanlar üstelik. bi akıl verin nolur. napalım biz şimdi?

yürütmeyi durdurma kararı aldırmak için mahkemeye başvursanız ? en azından birkaç ay idare eder, o sırada da diğer yerlerin desteğiyle karar bozulur.

not: hukuk ile ilgim ergenekon ve şike davaları.
  • fakyoras  (05.05.12 20:40:38 ~ 20:41:31)
mahalleye maklube yaptirip dagitin , zaman gazetesine abone olup kapida birakin,bisey demeye tirsarlar ne ayak bunlar diye

  • serabetan  (05.05.12 20:41:56)
Aklıma sadece 'cama yazı yazmak' geliyor. Yol kenarı müsaitse ok işareti de yapılabilir.

  • koseli cember  (05.05.12 20:42:12)
Dava açmayı düşündük ama bunu tek başımıza yapmamız bütün masrafları da üstlenmemiz demek. Bi şekilde diğer insanlarla işbirliği yapmak lazım ama kimse sesini çıkartmıyor ki. aynı apartmandaki doktorlar hiçbişey demeden indirdiler tabelalarını. insanlar nasıl kabullenebiliyorlar böyle onu da anlayamıyorum ben.

  • marionette  (05.05.12 20:46:55)
büyük ihtimal tek tip tabela belirleyecekler. yani tabelanın içereceği renkleri belediye belirleyip size "şu ebatlarda şu şu renklerden oluşan" diye bi bilgilendirme vereceklerdir. istiklal caddesinde eskiden olduğu gibi yani. tabelayı sökün. belediyeye gidip bu tek tip tabela işini sorun. ama zabıtaya değil. direk belediyeye gidin. belediyeyi ayrıca takdir ettim. çok güzel bir işe girişmişler.

  • faaip de oiad  (05.05.12 20:48:06)
@faaip de oiad dediğiniz gibi olsa bence de sorun yok. gerçkten çok karışık bi görüntü oluşturuyor tabelalar. ama gelip de şöyle yapın tabelaları demiyorlar ki. direk "kaldırın" denmesi mantıksız değil mi?

  • marionette  (05.05.12 20:51:04)
mahkeme kararı varsa. "biraz bekleyelim" diyemeyecekleri için sıkıştırıyorlardır. o yüzden bi belediyeye gidip sorsanız fena olmaz. gerçi tahminimce "üzerinde çalışıyoruz, biz size bildireceğiz" falan diyeceklerdir. belediye meclisinden fln karar çıkartmaları gerekiyor çünkü. biraz bürokratik bi süreç. şu an için mahkeme kararını uyguluyorlar mecburen. biraz daha süresi vardır tam anlamıyla sistemin oluşması ve oturmasının.

  • faaip de oiad  (05.05.12 21:12:17)
cama one way vision denilen sadece dışarıdan görülüp içeriden görülmeyen sistemi deneyebilirseniz belki işinize yarayabilir.. ama akşam için bir de led ışığa ihtiyaç var. çözüm üretmeden bu şekilde bir yaptırımda bulunmaları sıkıcı gerçekten :/

  • rare  (05.05.12 21:14:32 ~ 21:16:46)
tabela vergisi ödemişseniz sizde belediyeyi dava edin veya dava edeceğinizi söyleyin.
siz baskın çıkın yani.

  • etna  (05.05.12 21:39:32)