Kardeşinin sevdiği kişi

Kardeşinizin sevdiği/hoşlandığı bir kız/erkek olsa ve o kız size gelip "ben seni seviyorum. kardeşine söyledim onu istemediğimi anlamıyor işte. onla zaten olmaz" dese ve sizde aslında o kızdan hoşlansanız, yani durum böyle iken "olmaz. kardeşimin istediği birinde gözüm olamaz" mı derdiniz, yoksa "abi kız zaten beni istiyor, bende onu istiyorum" diye düşünüp o kızla birlikte mi olurdunuz?

(bkz: sana değil kardeşine)

kardeş her zaman yanındadır. bunu unutma derim.

  • army14  (30.04.12 17:02:10)
kardeş lan o düşünesi bile bana göre ters ki biz babadan kerhanede gittiginde arkadaşının girdiği karıya bile girmeyeceksin diye gördük ki kardeş

  • exodia  (30.04.12 17:07:28)
ulan insan arkadaşına bile yapmaz, çok sevmiyosan hiç girişme öyle bir işe kardeşinin kalbini fena halde kırdığınla kalırsın, nasıl bakacan lan yüzüne?

  • ahlaksızlığın lüzumu yok  (30.04.12 17:12:16 ~ 17:13:06)
  • muhafazakar_rockci  (30.04.12 17:21:15)
kardeş lan kardeş!

  • hmm  (30.04.12 17:23:19)
kızı döv, kardeşine sarıl

  • radius  (30.04.12 17:35:12)
  • secim  (30.04.12 17:35:54)
kuzey sen misin ?

  • kennym  (30.04.12 17:42:51)
beni yanlış anladınız. daha nceden kardeşle bir sevgililik durumu yok. platonik takılıyor kardeş

  • neysene  (30.04.12 18:00:10)
Yalnız öyle yapsaydım abim azıma sçardı. Muhtemelen seninki de öyle yapar. Bence uzak dur.

  • Harpp  (30.04.12 18:10:36)
kardeşimle adı aynı cümle içinde geçen insanla yan yana bile gelmemeye çalışırım.

(bkz: abi yenge de erik gibiymiş kütür kütür)
  • repins  (30.04.12 18:27:46)
abiyle kardeş arasına girme, boşver.

  • ucan pirasa  (30.04.12 18:33:51)
kızla birlikte olurdun. ne alaka abicim kardeş falan.
zaten kardeş olduğu için bir yerden sonra ne olursa olsun affedecektir.

  • kalpteki delik  (30.04.12 18:34:33)
kardeş platonikse platonik, senin aşık olduğun kızla beraber olsa sen ne yapardın onu düşün önce. bilmiyorum siz mi çok largesınız ben mi dar görüşlüyüm ama işin etik kısmını fln bile geçince insan kardeşine üzülür be. kız mı yok başka?

  • april12th  (30.04.12 18:47:03)
Asıl kardeşiniz olduğu için bu kazık fena halde içine oturur bence. Bana yapılsa çıldırırdım. Kız mı kalmadı dünyada?

  • saatgeceninonikisi  (30.04.12 18:47:56)
platonik takılıyor olabilir, kardeşinin kalbini kırmaya değmez. valla kardeşin ileride vücut geliştirip kum torbasına çevirir seni, söylemedi deme. kardeşin olsam da bana öyle bir şey yapsan, hırs yapar kuzey olurum ileride!

  • schopenowski  (30.04.12 18:52:47)
ya kızın burada ne suçu var ki bir sürü kötülenmiş hakkında "şöyledir böyledir" diye konuşulmuş..

sevmediği biriyle mi olsun yani sırf karşıdaki seviyor diye?
adam gibi dürüstçe gidip hem hoşlanmadığı hem de hoşlandığı kişilere söylemiş işte.

burada abinin tutumu önemli. kişiliğin ne olduğunu gösteren hassas durumlardan birisi.

ama bence sen gelip bunu burada sorduğuna göre; kardeş mardeş görmüyorsun demektir..

kardeş yahu? bırak hoşlanmayı, şakayla karışık daha azını bile ağzına almış olsa, orada bitmiş olur o iş... aklına bile getirmem ben..
  • holy diver  (30.04.12 18:59:45)
hastasıyım ya bu kalp olaylarını nasıl böyle durdurabiliyor kstirip atabiliyorsunuz anlamıyorum.

abi seviyorsan olursun kızla kardeşine de anlatırsın durumu.
o da mal değilse anlar. kız sevmiyormuş şimdi şöyle düşünelim.

sen kızı severken kızla birlikte olamayınca üzüleceksin. kardeşin senin üzüntüne üzülmeyecek mi?
hem sen birlikte olsan da olmasan da kız kardeşinle birlikte olmayacak.

hal böyleyken kendini üzmeye değer mi? ben olsam kardeş mardeş dinlemem benim için kadın önce gelir. kardeş ne?
  • kalpteki delik  (30.04.12 19:08:56)
başka kızmı yok diyorsunuz ama aşk bu otada konar...tamam haklısınız abi ama o beni düşünmüyor karşılık bulmadığı halde aranızdan çekildim demiyor. açıkçası demediği sürece de uzak duruyorum zaten. ulan adamakıllı bir kız sevdik ona da kardeşim göz dikti. nası bi hayatım var amk.
tamam dediğinizi yapıp uzak duruyorum.

  • neysene  (30.04.12 19:14:20)
''la olum bi git la'' diyorum sana. aşk bu ota da boka da! dimi e o zaman ikinizinkide bota konmuş sen eğer kıza karşılık verirsen bota konmaz o aşk boka batar benden demesi.

  • gündüz m  (30.04.12 20:00:40)