Şehirfırsatı, Grupfoni vs

Gibi sitelerle daha önce çalışan var mı duyuruda? Bu sitelerin çalışma mantığı nedir? Örneğin her işletme çeşitli kampanyalar için buralarla çalışabiliyor mu? Neye göre ücret alıyorlar? Yapılan satışlardan belli bir yüzde midir nasıldır?

Bir de bildiğiniz bu tarz sitelerden biraz yazarsanız süper olur.

Teşekkürler

1- firma en az %50 indirim yapmalı
2- indirim sonrası belirlenen fiyatın %30 u fırsat sitesine kalır
3- amaç sürümden kazandırmaktan çok mekana insan sokmak, reklamını yapmak (firma sahiplerini böyle kafalıyorlar)
4- sitelerde 80 tl değerindeki x ürünü %50 fırsatla 40 tl.ye almak için mesela 10 tl.ye kupon satıyorlar. ama bunu öyle ağdalı yazıyorlar ki insanlar 80 tl.lik ürünü 10 tl.ye alıcam sanıp kredi kartlari ile 10 tl ödeyip satın alıyor. bu aldıkları sadece %50 indirim kazanmak için. Yani 10+40= 50 tl ödeyince kişi kazıklanmış hissediyor
(bu şekilde pegasus için 5 tl ye 1 ay boyunca nereye istersen bilet diyerek 50000 kupon sattılar. 1 aylık pegasus yolcu taşıma limiti 35000 idi! 5 tl sadece bilet fiyatından %30 indirim içindi. Bilet almaya gidenler pegasus tarafından birde biletin %50si ve alan vergileri talep edilince şok oldu! büyük olay çıktı. 8000e yakın kişi şikayet etti ve herkesin parasını iade etti sehirfirsati ve pegasus.la papaz oldular!)
5- tüm avrupa.da bu sistem uygulandı. Her ülkede ömrü 4 yıldır. 4 yıldan sonra başka arayışlara geçer fırsat siteleri. TR'de 2,5 yıldır pazardalar ve şuan esi popüleritelerini kaybettiler, çünkü 4 yıl insanların gözünün açılmasına anca yetiyor:)
6- her işletme için bir kampanya yaratılabilir. sınır yok
  • Fayfa  (29.04.12 04:49:10)