Pazarlık Nasıl Yapılır?

nedir taktigi, sirri?
bu konu hakkinda kitap var midir?

pazarlık, sikile sikile sikmeyi öğrenmek gibidir dostum. sırrı bu.

  • hope ender  (23.04.12 19:28:37)
fiyat konusunda tecrübeli görünmeyle başlar.
ayrıca mutlaka alıcı olduğnu belli etmemelisin, "fiyat hoşuma gitmezse almam" havasını mutlaka yansıtmalısın.

  • etna  (23.04.12 19:34:21)
atıyorum 100tl fiyat çekti adam mala. sen de 80 verecek durumdasın. adama "çok deding hacı abi, düş biraz" dersin. adam fiyat kıracaksa belli eder az buçuk zaten. sonra biraz da ajitasyon katıp şöyleydi böyleydi derken verebileceğinin altında bir fiyat söylersin. misal 60. tabii adam sana direkt fiyat kırarsa "100 ama sana 90a verem" derse "80 vereyim anlaşalım" gibi birkaç cümle ile adamı ikna etmeye çalışırsın. bu kadar.

uyguladıkça yeni yöntemler keşfedersin kendi kendine. kolay gelsin.
  • klassno  (23.04.12 19:37:16)
satıcı fiyatını söyledikten sonra mal ya da hizmet için senin aklındaki fiyatı söyleyeceksin. adam yok derse canın sağ olsun de ve uzaklaş.. adam çağırırsa bişiyler yapacaktır, çağırmazsa yapacak bişi yok.

  • elif gorse mertek sanan ordinaryus  (23.04.12 19:41:42)
valla adamlar hic teklif ettigim paraya dusmuyorlar. adam 150 diyor. ben diyorum 130a ver para vericem direk taksit maksit yok yine de dusmuyor. pazarlik yapamiyorum. ha aliyor muyum hayir. adam satamadigi ile ben de alamadigim ile kaliyorum. sanirim adamin karindan vazgecmesi icin ya seni sevecek sirin takilcan ya aciyacak bende iki duruma dusecek tip de olmadigi icin dusecegi kadar 5 10 lira ama benim istedigim fiyata hic dusmuyorlar:)

bu arada bilmis takilirsan turk esnafi daha da killaniyor. hosuma gitmezse almam tavirlarini da yemiyorlar.
  • roadrunnerr  (23.04.12 19:58:17 ~ 19:59:06)
ben uğraşamam dersen kısaca: en son ne olur ?

  • merhum  (24.04.12 08:37:13)