Az Kalori, Yag Yakma

Merhaba,
almamiz gerekenden cok daha az kalori alirsak (gunde 2000 yerine 800 mesela) bu durumda yag yakma islemi duruyor mu?

yani sixpack yapmak icin falan kaloriyi dusurmek ama cok da dusurmemek mi gerekiyor yoksa istenildigi kadar dusurulur mu?

pek bilgim yok ama vücut kıtlık moduna geçtiği için yağ yakımını azaltıyor deniyordu sanırım. hatta yağ depolamaya daha çok meyilli bile oluyor deniyordu sanırım.

  • hmm peki  (19.04.12 20:37:39)
aşırı kalori kısıtlaması hem yağ hem de kas yakmana neden olabilir.
800 çok az.

  • groove salad  (19.04.12 20:44:49)
ilk olarak bazal metabolik hızımızı buluyoruz. kilox1.1x24 çıkan sonuç günde hiç spor aktivitesi yapmadan size gerekli olan kalori ihtiyacınız. spor yapmıyorsanız, mesela 2000 çıktı 800 kalori yerine 1600-1700 kalori almanız daha sağlıklı olur. spor yapıyosanız, mesela sporda 600 kalori harcadınız bunu bazal metabolik hızınıza ekleyerek alcağınız besini artırıyosunuz. ona göre hesap yapıyosunuz yağ yakmak için.

  • defansif orta saha  (20.04.12 16:39:54)
@defansif: guzel hesap. 1600-1700 yerine 800 alsam nolur? daha mi cok yag yakarim yoksa sacma mi olur?

  • gerard  (20.04.12 18:30:55)