Master Basvurusu

Selam,
diyelim bir okul master'a kabul icin 3.0/4.0 istiyor. cok iyi bir okuldan (London School of Economics mesela) 2.8/4.0 ile basvuran biri direk elenir mi yoksa degerlendirilip kabul edilebilir mi?

Öncelikle bu sorunun net bir cevabı olduğunu sanmıyorum.

Master başvurusu bir bütün olarak değerlendirilir, başvurudaki her noktanın ayrı önemi vardır. Tabii başvuruları genel olarak eleme kriterleri söz konusudur, bunun ilki de muhtemelen not ortalamasıdır. O yüzden çok çok sağlam bir dosyaya sahip olmadıkça 2.8 ortalama diğerlerinden önce elenir.

Eğer başarılarla dolu bir dosya söz konusu ise 3'lük başvurular elenirken 2.8 programa kabul edilebilir. Bu konuda başvuru kabul ekibi dışında kimse net bilgi vermez / veremez sanıyorum.
  • cakabo  (18.04.12 17:30:08)
okulun sitesinde başvuru için 3.0 gereklidir yazıyorsa dikkate almıyorlar diye biliyorum ben.

örneğin nyu'nun sitesine bakarsan ortalaması 3.0 olması gereksinimdir gibi bir şey yazıyor. 2.99 bile almam diyor adam. sırf onun için götümü yırtıyorum ben de 1. sınıfta D gelen salak dersleri düzelticem diye. kolay gelsin hocam.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (18.04.12 18:00:21)
Kings College Hukuk'a arkadaşım 2.40 la girdi. 3.00 yazıyordu.
Kısacası money talks ingilterede.

  • botamaniaensis  (18.04.12 18:07:05)
bazi okullar cok sert olsa da bu konuda genelde sende biter is. 2.9 la girilmez denen yerlere girdim. tabi gidip mit ye basvursam bilekten bi hareket yerdim ama o baska.

  • typemismatch  (18.04.12 20:07:31)
@darknum_: tesekkurler. tebrik ederim ayrica.

  • gerard  (26.04.12 23:50:29)