nişan kılığı

bugün sevgiliyle de bakındık biraz. çok güzel elbiseler var evet. ama bana göre elbise yok. büyük beden kılıklar satan her yere girdik çıktık. en son faik sönmez'de güzel bir elbise buldum, denedim. elbisenin alt kısmı üzerime tam olurken, üst kısmı aşırı bol geldi. bunun suçunun beden ölçülerimde olduğunu fark ettim. buraya kadar aslında sorunum yok. benim sorunum başka. etek ve elbise giymekten çok hoşlanmayan bir büyük beden kadını olaraktan evde aile arasında yapacağımız, samimi havada geçmesini planladığımız nişan partisinde şık bir pantolon ve tunik ya da bluz giysem garip durur mu? illa ki etekli elbiseli bir şeyler mi olmalı nişan kıyafeti? ben öyle giyinmekten hoşlanmıyorsam ne olacak?

garip olur yapma, nişanda sözde illa bi etek, elbise vs. giyilir bence, mutlaka bulursun ya mark&spencer'a baktın mı?

  • ekaterina  (09.04.12 22:11:34)
marks&spencer'da bedenime uygun kılıklar yok ve normalde giymediğim tarzda bir şeyleri sırf nişan için giymek bana ikiyüzlülük gibi geliyor. sonuçta o parti benim ve sevgilim için yapılıyor. devlet erkanı da davetli değil nasılsa. kendi istediğimizi yapsak ne olur sanki?

ayrıca vereceğim paraya da acıyorum. bir daha giymeyeceğim bir elbiseye bir sürü para dökmektense daha sona kullanabileceğim bir şeylere o parayı vermeyi tercih ederim.
  • kedili madam  (09.04.12 22:16:41)
bluzu biraz gösterişli straplez filan seçerseniz olur bence
kendi adıma evdeki bir tören için abiye kıyafetleri ben de fazla buluyorum, ben minyon bir tipim diz hizası şifon birşey giyebilirdim misal

  • niye ama  (09.04.12 22:20:14)
ben en sonunu kaçırmışım ya, öyle giyinmekten hoşlanmıyorsan tabii ki istediğini giy ben sadece beden sorunundan dolayı pantolon giyim yaa nolcak yaa diyosun sandım o yüzden dedim, bu arada marks&spencer'da da spor şeyler oluyor bazen çok ağır olmayan yine de bi bak derim bakmadıysan. ummadığın yerlerden çıkıyor bazen.

  • ekaterina  (09.04.12 22:20:30)
Buyuk beden derken kac beden?

Uzerinize olan guzel elbiseyi bulunca hoslanirsiniz eminim.

Istanbulsa iseniz umraniye carrefour da evans var mesela, kesin bakin oraya.

Ayrica bence genel olarak kalitesiz ve pahali olsa da sansina guzel bir seyler dusebiliyor think+ a bakin, internetten alisveris yapabilirsiniz.

Bir aydan daha fazla vaktiniz varsa laredoute.com.tr den siparis verebilirsiniz, ama gec getiriyorlar haberiniz olsun.

Zenbi diye bir marka var, turk, sansina cok guzel seyler cikabiliyor, bunlarin pendik tarafinda outlet magazalari falan da varmis ben gormedim ama bakabilirsiniz. Internette urunlerini bulunduran siteler mevcut.

Son olarak gittigidiyor u kurcalayin. Bir ihtimal bir seyler cikabilir.
  • uyuyanadam  (09.04.12 22:21:35)
mesela faik sönmez'de baktığım bazı bluzlarda cidden aklım kaldı. çok sade ve şık şeylerdi tam bana göreydiler. hem tarz olarak uygundular, hem beden, hem de fiyat. şimdi diyorsunuz ki yani pantolon olur neden olmasın? kombinasyonu kendime yakıştırdıktan sonra en bi güzel olabilir mi yani?

@uyuyanadam büyük beden derken bildiğimiz büyük beden. ölçüleri yazmayayım da şimdi yani 0 beden hatunları görüp 38'e büyük beden demiyorum :) internetten kıyafet alışverişi yapmayı sevmiyorum o yüzden bu seçenek yok zaten benim için. bir de çok dolanmak istemiyorum. alışverişi zaten sevmem. bir seferde çıkayım alayım istiyorum. bugün alamadım diye sinirlendim zaten :)
  • kedili madam  (09.04.12 22:23:57 ~ 22:27:08)
hafif çan inen, önden tek pile, şöyle güzel bir kumaştan etek, üstüne şık bir gömlek veya bluz, sade ama şık hafif sallantılı bir küpe, hafif topuklu ayakkabılar, hoş bir ince çorap. oldu bitti, mis gibi valla, boş verin elbise falan istemiyorsanız, bütün akşam rahatsız hissedersiniz. pantolonda olur ama ben bu aralar kilo sorunu yaşadığım için böyle durumlarda etek tercih ediyorum. hem daha rahat hareket olanağı sağlıyor, hem de oturup kalktıkça kasmıyor patlayacak gibi. siz de sanki daha iyi hissedersiniz gibi geldi. tebrikler ayrıca :)

  • Phoebe  (09.04.12 22:25:28)
olabilir tabii evde olacakmışsınız da zaten tanıdığım bi kaç arkadaşım giydiler yani sözdü onlarınki gerçi de, sizinki de yarı söz yarı nişan gibi zaten.

  • ekaterina  (09.04.12 22:26:40)
bu arada faik sonmez ekstra vakit para kaybi.

Coook paahali anneanne kiyafeti hepsi.
  • uyuyanadam  (09.04.12 22:26:45)
oy oy oy bir de küpe falan demişsiniz :) ben kulağımdaki 7 küpeyi en son 2-3 sene önce değiştirdim :) öyle fazla dişi işi şeylerle aram yok sanırım benim. bunalıyorum. hele etek falan daraltıyo beni. pantolon giyme isteğimin sebebi de bu zaten. rahat edebilmek.

bir de sonuçta zevk meselesi diyeyim. faik sönmez bana pek bi güzel geliyor. özellikle bu gibi durumlar için güzel bir duruşu var bence. sonuçta arz ve zevk meselesi değil mi?
  • kedili madam  (09.04.12 22:30:09)
pantolonu siyah seçmezsen olabilir bence. ama dar olmalı pantolon, bol giyme. topuklu ayakkabıyla şık ve renkli bir pantolon hoş olabilir, üzerine de tunik giyersin ya da yine dar bir üst+ şık hırka kombosu.

  • african rain  (09.04.12 22:31:41)
anladim da 46 ile 52, 52 ile 60 arasinda daglar kadar fark var bulunurluk acisindan.

Siz benim dedigim markalara bir bakin, internetten degil gidip bakabileceginiz magazalari var evans think+ zenbi nin en azindan. Temin ederim faik e 50 basarlar.

Bir de duzgun bir elbise alirsaniz sonra dolapta curuyecek diye dusunmeyin, klasik siyah bir elbise mesela, baskasinin dugunune de giyilir, is gorusmesine de giyilir, yilbasi partisine de giyilir...
  • uyuyanadam  (09.04.12 22:33:20)
tavsiyeler için teşekkür ederim. sonuç olarak pantul da bir nişan kılığı olur sonucu çıkıyor bana göre. zaten anlaşıldığı kadarıyla o sonuç çıkmasa da ben pantul giyeceğim.

bütün akşam evin içinde topukluyla dolaşmak bana saçma sapan bir davranış olarak gözükmekte. terlik de komik duracağı için babetlerim, şişmemiş rahat ayacıklarım ve ben mutlu bir gece geçireceğiz. süpper!!!
  • kedili madam  (09.04.12 22:34:57)
öncelikle tebrik eder, mutluklar dilerim müstakbel eşinizle.
tulum geldi aklıma tulum mu giyseniz acaba, siyah tulum diye aratın bir, hoş modeller var google da.

  • pinking of you  (09.04.12 22:37:22)
olabilir tabii faik sonmez berbattir demiyorum ama evleneceginize gore yasiniz herhalde 40 falan degildir, siyah pullu mullu kapali ic karartici seyler yerine daha renkli alternatifleri daha ucuza bulabileceginizi dusundugum yerleri siraladim ben.
O 7 kupeyi de cikarmayi unutmayin tabii.
Insan boyle durumlara bir yakinindan laf yiyinceye kadar uyanmiyor, herhalde henuz size soyleyen olmamis da ben soyleyeyim, sevgilinin anasi babasi kardesi kendisi ve hatta sizin anneniz şık giyinmez, metalci kupesi altina siyah bluz kot giyip cikarsaniz yeterince ozenmediginizi dusunup uzulebilir, ve iyi niyetleri olcusunde sizi ayiplayip kinayabilirler. Elalem ne der'ci olunmasi gereken 1 nolu konudan bahsediyorsunuz ustelik, nisan, ele karismak falan... Tabii siz bilirsiniz allah mesut etsin ama iyice arastirin karar vermeden BENCE.
  • uyuyanadam  (09.04.12 22:42:25)
kesınlıkle pantolon gıymemelısınız. sıyah dız hızasında bır elbıse olabılır. Renklendırmek ıcın kırmızı bı topuklu ayakkabı. Bence sızın ıcın ozel ve anlamlı bı gun olacak bu yuzden sade ama bı taraftanda sıradan olmamanız ve gelen konuklardan farklı gorunmenız cok daha hos olur gıbı cunku mutlaka gelenlerın cogu pantolon gıyecektır.

  • aliyoni  (09.04.12 22:45:11)
öncelikle tebrikler, allah tamamına erdirsin.
büyük beden giysisi bulmak evet problemdir, tarz dışına çıkmamak evet çok mühimdir. ama en mühimi insanın önce kendisine sonra karşısındaki insana saygısı bence. herkes kokoş olmak zorunda da değil ama o gece sizin geceniz. fotoğraflar, anılar sonsuza kadar kalıcak inşallah. o küpeleri çıkarın lütfen biraz kendinizi zorlayın. bi gececik de şişsin o ayaklar. amaç yeni bi kadın yaratmak değil yanlış anlaşılmasın. ama normalden biraz daha fazla özen göstermek gerekmiyor mu?
ve pantolan da olur tunik de olur. önemli olan o bütünü tamamlamak. güzel topuklular, şık küpe ve yoluk kaz gibi didilmemiş bi kafa varsa bu kombinin yanında daha ne olsun.
  • beynim infilak edicek  (09.04.12 23:01:34)
baskalari ne yapiyor'un ayrintilarina bakmak isterseniz kadinlar kulubu sitesinin nisan fotograflari bolumune bakabilirsiniz.

kadinlarkulubu.com/albumler-f736/

Benim cevremden gordugum ornekler hep mini klas elbise ultra yuksek topuklu ayakkabi terlik full makyaj dogal gorunumlu fonlu saclar kibar şık takılar yalnizca 1 kolye kupe bileklik vb... seklindeydi, kimse de evde giyilmez ki bunlar dememisti dogrusu.
  • uyuyanadam  (09.04.12 23:25:53)
asos curve +1

  • mahnita  (10.04.12 09:29:54)