iddaa bayi hakkında

merhaba.

bir arkadaşımla iddaa bayi açmayı düşünüyoruz. öncesinde aklıma takılanları buradan sorayım dedim.

1- şimdi iddaa bayisi açmak için gerekli sermaye ortalama olarak nedir?
2- araştırdığım kadarıyla bayi açmak öyle kolay iş değilmiş. 1-2 sene sıra bekleyenler oluyormuş. şu an durum nedir açmak için başvuruda bulunsam ne kadar sürede sonuç alırım?
3- bayinin kira ve elektrik dışında bir gideri oluyor mu?
4- başvuru için bir depozito falan vermemiz gerekiyor mu ve başvurumuz olumsuz sonuçlanırsa verdiğimiz parayı geri alabiliyor muyuz?
5- iddaa bayisinde aynı zamanda at yarışı, spor toto/loto falan da oynatabilir miyiz? (bunların başvurusunu ayrıca yapmak koşuluyla tabi)
6- iyi bir konumdaki iddaa bayinin günlük ortalama cirosu ne civarda olur?

şimdiden teşekkürler.

bunlar kağıt üzerindekiler. Esas araştırman gereken, açacağın muhitteki yer. Bu işin de sahipleri vardır, you know what i mean.

  • Tribbiani  (24.03.12 17:07:43)
yer sorun değil, dikkat edersen "iyi bir konumdaki" demiştim zaten. yani ben tüm bu soruların cevabını iyi bir konuma, işlek bir muhite göre istiyorum.

  • incredible  (24.03.12 17:11:34)
bence kaçırdığın nokta "işin sahipleri vardır." işlek bir yer falan bu "sahipleri" daha baskıcı kılabilir vs. sorun kağıt üstü olmaz genelde.

  • kedili madam  (24.03.12 17:19:26)
arkadaşlar ben işe girecek kişi olarak kendim dert etmiyorum, siz işin o kısmını hiç dert etmeyin :)
benim sorularım belli. soruların cevabını verebilecek bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

  • incredible  (24.03.12 17:27:28)
2. iddaa makinesini devredenler felan oluyor onlardan bulmaya çalış diğer türlü araya birilerini sokmadan 6 ay - 1 sene civarı bekletirler.
3. belediyenin ot bok vergisi dışında bişey olmuyor.
4. bi teminat bişeyler alıyorlar.
5. başvuru sonrası oynatabilirsin ama iddaa bayisi adı altında olmaz.
6. buna tam net bişey demek zor ama kazancı iyidir.
  • anarquia  (24.03.12 17:50:52 ~ 17:57:57)
bildiklerimi söyleyeyim
hali hazırda çalışan dükkanınız varsa mobil bayilik diye birşey var ona bakın derim (böyle bir dükkanınız varsa yeriniz iyiyse bana bir mesaj atın)
normal bayilik için sportoto kura açıyor. bir ara kuraya katılım 100 tl idi
bayinin söylediklerinizden başka gideri yok. elektrik su kira eleman maaşı vs. ama kazandığınız paranın vergisini veriyorsunuz tabi
5. bunların iddaa ile ilgisi yok, bayiliğini alırsanız oynatırsınız
kura için verdiğiniz parayı geri alamazsınız
6. olay sadece konum değil. iyi esnaf olmaklada oldukça alakalı
bayi satanlar var ancak maliyetlidir
  • kisa  (25.03.12 09:19:52)