Gözün Tam Ortasında Siyah Nokta

Sol gözümde bulunuyor kendisi. Çok dikkat etmezsem rahatsız etmiyor ama aydınlık ya da açık renk bir arka plana baktığımda çok belirgin bir biçimde görünüyor. Yeri hemen hemen sabit gibi. Yani arada bir yeri kaydığı oluyor ama hemen sonra eski yeri olan GÖZÜMÜN TAM ORTASINA geri dönüyor. Bakışımı nereye döndürürsem oraya doğru kayıyor esasen. Bir-iki günlük bir şey olsa neyse diyeceğim ama herhalde 3 hafta falan oldu.

Senelerdir lens kullanıyorum. Son 3-4 aydır kullandığım lensi çok uygun bir fiyata almıştım. Bilmiyorum bunla bir ilgili var mıdır ama zaten kendimi bildim bileli çok hassas gözlerim vardır. Duşu geçtim, sırf saçımı yıkasam, gözüme azıcık su (şampuan demiyorum, dikkat) gelse hemen kanlanır. Çok aşırı kaşındığı zamanlar olur gözlerimin, eğer lens yoksa gözümde, hiç acımam, feci kaşırım. Bilmiyorum, bu kaşıma eylemlerinin bir sonucu olarak mı oluştu bu noktacık..

Doktora gideceğim elbet ama geçer di mi yav? Göz damlası falan mı verirler? =( Geçmezse çok acıklı..

şunun gibi mi? www.eksisozluk.com

  • uepuey  (12.02.12 14:30:16)
maalesef onlardan değil. onlardan da çokça var ama orada da yazdığı gibi, onlar şeffaf, bu ise bayağı siyah. çok hafif bir şeffaflığı var. odaklanıp inceleyebiliyorum zaman zaman =)

  • vercingetorix  (12.02.12 14:31:56)
fazla ihmal etme, doktora git bir an önce. evde kedi, kuş falan besliyor musunuz? bir arkadaşımda toxoplasma gözünde çıkmıştı benzer bir belirtiyle. damla ve ilaç tedavisiyle 1 ayda ancak geçmişti

  • tiyamin  (12.02.12 16:03:59)
amanın kedimiz var? aşılı falan ama korktum bak şimdi =/ bir an önce gideyim o zaman doktora =(

  • vercingetorix  (12.02.12 17:46:17)